temperatura

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

temperatura

Post autor: Logic07 »

zastanawiam się czy nie mógł bym zmniejszyć temperatury w akwarium, bo jak coś dłużej robie przy zbiorniku to ciepło troche i poce sie xd aktualnie mam 25 stopni. Obsada to gupiki,otoski,gurami,glonojad niebieski,krewetki amano,helenki. Problem chyba będzie przy gurami i helenką bo one wolą ciepłą wode 24-25 stopni bo reszcie 22 stopnie spokojnie powinno wystarczyć, jak myślicie? ryzykować?
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: temperatura

Post autor: DakotaSan »

No nie wiem ile godzin i ile razy na dzień masz te prace przy zbiorniku...?
Co Ty tam z niego wydobywasz, ze aż tak się meczysz ?
Co do temperatury, no możesz zaryzykować i popatrzeć na dolne wartości temperatury dla ryb, ale
gurami to najniżej 24 C wiec nie wiele ci da obniżenie temperatury o jeden stopień a wartość graniczna nie jest wartością idealną.
Wiec z taka obsadą, nie masz wyjścia, musisz się zaaklimatyzować.
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: temperatura

Post autor: Logic07 »

tak myślałem, co kolwiek robie to nad taflą najbardziej czuć ciepło, przeszkadza mi to z lamp też ciepło leci i grzeją mi prosto w twaRZ taki urok akwarium z grzałką ja nie wiem jak przy paletkach ludzie wytrzymuje gdzie jest 30 stopni
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: temperatura

Post autor: DakotaSan »

A spróbuj przyciemnić światło na poł godz. przed planowanymi pracami i podczas całego ich trwania.... ?
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: temperatura

Post autor: Logic07 »

nie mam regulacji świecenia mocy lamp to stare t8 i jedna ledowa czyli musze się zaakimatyzować razem z rybami hehe kiedyś miałem mniejsze akwarium w sypialni zaraz koło łóżko to pamiętam że też mi to przeszkadzało i w nocy za ciepło było spać, jak stawiałem większe to od razu wiedziałem że będzie stało z dala od łóżka
ODPOWIEDZ