Military Helmet a niskie pH

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BATERIA19933
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2023 15:40

Military Helmet a niskie pH

Post autor: BATERIA19933 »

Cześć, mam takie pytanie, ponieważ od dłuższego czasu trzymam Military Helmeta w akwarium w którym mam pH=6.9
jednak na wszystkich stronach czytam iż jego optymalne pH to 7.5
Miałem do tej pory KH na poziomie 6 i przy pH 6.9 miałem odpowiedni poziom CO2 w zbiorniku. Jednak obniżyłem KH po zaczęło mi pylić i pojawiły się krasnorosty, a czytałem że te drugie lubią wyższe wartości KH. Po obniżeniu KH do 4 mam za mało CO2 w akwarium i pylenie się nasiliło. Nawożenia ani oświetlenia jak i żadnego grzebania w podłożu nie było. Dlatego za główną przyczynę tego stanu obwiniam spadek stężenia CO2.
I tu pytanie czy jak obniżę pH to Military Helmet nie padnie, bo i tak juz ma dobrze poniżej tego co piszą w internecie. Czy spróbować obniżyć chociaż do 6.8 i obserwować? Czy macie w swoich baniaczkach Helmeciki a trzymacie pH 6.8 lub niższe i ślimaczki mają się dobrze?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Military Helmet a niskie pH

Post autor: chemik4 »

Cześć,
miałem w akwarium GH ok 8*n, KH w okolicach 1-2*n, pH 6,2-6,5 i ze ślimaków przetrwały tylko przytuliki Wautiera Ferrissia fragilis a miałem całkiem dużo popularnych świderków Melanoides tuberculata.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
BATERIA19933
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2023 15:40

Re: Military Helmet a niskie pH

Post autor: BATERIA19933 »

Dzieki za odpowiedź, zatem opuszczę pH max do 6,8 i jak nadal bedzie mi brakowało CO2 to podniosę KH delikatnie.
ODPOWIEDZ