ciążą mieczyka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

ciążą mieczyka

Post autor: dobry »

emka!! po sukcesie z gupikami chciałbym teraz rozmnożyć mieczyki!!!
ile trwa ciążą u samicy mieczyka?? Ile potrzeba czasu by samiec zapłodnił samicę?? I po czym poznać że nadszedł czas na poród?? czekam na odp. z góry dzienx
pozdro dla wszystkich
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Przede wszystkim aby doszło do tego o co pytasz, trzeba miec odpowiednie warunki spełnione w akwarium.
U dorosłej samicy używamy słodkiej wody o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, temperatura około 20-24 C. Na zbliżający sie poród u samicy wskazuje powiększony brzuch i plamka ciążowa w okolicach odbytu.
Wówczas, należy przenieśc samice do koszyka porodowego ktory znajduje sie w mniejszym akwarium lub do wiekszego koszyka w tym samym akwarium (oczywiscie to przy duzym akwa). Chronic ma to młode przez zjedzeniem przez samice. W płni dojrzała samice jest w stanie wydac około 200 młodych. Przerwa miedzy poszczególnymi porodami ok. 5 tygodni. Młode rybki po 6 miesiacach osiagaja dojrzałość płciową.
To tak po krotce i w pigułce.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

dzienx!! a czy ta plamka ciążowa jest duża czy jakaś mała?? I czy samicę mieczyka mogę umieścić w kotniku co rozmnażam gupiki?? dzienx za odp.
pozdro dla wszystkich
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Plamka jest widoczna. A co do dalszej części pytania gupik to gupik a mieczyk to mieczyk. Wiec czegoś nie rozumiem albo chcesz rozmnażac gupiki albo mieczyki a nie wszystko na raz...to akwarium, a nie maszynka do robienia ryb.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

chodzi mi o to czy samica mieczyka może być w kotniku takim samym co samica gupika!!!!!!!!
pozdro dla wszystkich
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Kotnik to nie strzykawka, że po użyciu trzeba wywalić. Pewnie, że może być (zakładając że nie jest za mały).
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Karola pisze:(...) A co do dalszej części pytania gupik to gupik a mieczyk to mieczyk. Wiec czegoś nie rozumiem albo chcesz rozmnażac gupiki albo mieczyki a nie wszystko na raz...to akwarium, a nie maszynka do robienia ryb.

Pozdrowienia
Karola, jemu chodziło o to, czy kotnik, którego używał do rozmnażania gupików, może służyć do rozmnożenia mieczyków :wink:

@Dobry - tak, może służyć, jak najbardziej, plastikowe kotniki (Ty taki masz) są uniwersalne - służą do rozrodu wszystkich rybek żyworodnych.
Pozdrawiam.

EDIT: Oups... spóźniłam się z odpowiedzią :oops:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

dobry pisze:I czy samicę mieczyka mogę umieścić w kotniku co rozmnażam gupiki??
Tak było napisane a czytam obecnie posty dobry i wiem, ze jest w trakcie rozmnażania gupików, wieć myślę ze jednak pytał o to co napisałam :)

Pozdrowionka
Per aspera ad astra

Obrazek
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

Karola samica gupika już mi się okociła!!! dlatego chciałbym teraz rozmnożyć inne rybki!!!!! :)
pozdro dla wszystkich
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No OK, wiec jak masz kotnik pusty więc oczywiste ze możesz użyć tego samego jak pisała Lum. Tylko pamietaj o parametrach wody i warunkach jakie maja gupiki a jakie mieczyki.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

Mam problem patrzylem na akwa około 1,5 godziny nie widzialem zadnych objawow zeby samiec mieczyka interesowal sie samiczkami!! Mam akwa60l czemu on się nimi nie interesuje??
obsada to 2 brzanki różowe 3 mieczyki (samiec i 2 samice)7 gupików
zmienniaka i parkę molinezji. jeśli ktoś wie czemu taj jest proszę o odp.
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
zipfer
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2006 12:28
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: zipfer »

Jak na moje oko to masz przerybione akwarium ja w swoim 126l mam 13 nieduzych rybek i chce wydac 4 zalobniczki bo mi sie wydaje ich zaduzo jest. Co moze byc przyczyna braku zainteresowania ?? Zle parametry wody np. Ale mozliwe ze wystarczy dac im czas i wkoncu sie soba zainteresuja. Ale poczekaj na posty innych bo ja, jak by nie patrzec malo doswiadczony jestem.
Pozdrawiam
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

ale mam je już około 1,5 miesiąca tzn je wszystkie razem bo 1 samice mam od sierpnia 2005r. i już mi urodziła ale z innym samcem przeżyły tylko dwie małe!! noi co o tym sądzicie??
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
zipfer
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2006 12:28
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: zipfer »

Hmmmm jak na moje niedoswiadczone oko to pol tabletki viagry na 1l wody zalac sloik roztworem i wposcic samca. 15 min kompieli i do akwa z nim pomoze na 100%. Oczywiscie zartuje. A moze sa jeszcze zamlode ?? W sesie samiec.
Pozdrawiam
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

na pewno nie!! po pierwsze ma już długi miecz, a po drugie jak go kupywałem na początku marca to w sklepie ganiał samice!!! a u mnie nic!!!
pozdro dla wszystkich
ODPOWIEDZ