[112] Ogólne Nowe fotki str 3

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Zmieniła się także moja obsada:
2x skalar
2x żałobniczka
4x glonojad
2x barwniakczerwonobrzuchy
1x mekka
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

najbardziej podoba mi się ten korzeń wyglądający jak pniak. skąd go masz? masz taki drugi?:)
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 78
Rejestracja: 07 sie 2006 15:31
Lokalizacja: Konin

Post autor: Alek »

Dodaj ze 4 żałobniczki to rybki stadne
Wot te na?!
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

ten korzeń mam z lasu i jest on z dębu. Niestety nie mam takiego drugiego.


a co do żałobniczek to wiem że to rybki stadne i najlepiej je trzymać od 6-12 sztuk i mam pytanko jak dokupie jeszcze 4 to czy nie będe miał przerybionego akwarium


opcja zmień
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 78
Rejestracja: 07 sie 2006 15:31
Lokalizacja: Konin

Post autor: Alek »

1 cm ryby na 1 litr wody oblicz :)
Wot te na?!
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

ja wiem że jest taki przelicznik ale nie wiem ile moje ryby mierzą i niby jest 112 l ale trzeba odliczyć kilka litrów może kilkanaście, które zajmują korzenie, kamienie itp. Chodzi mi czy nie będzie przerybienia (nie wiem jak to napisać ilościowo??)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gregor, Twoje akwarium nie nadaje się na hodowlę skalarów, bo jest mocno na to za małe (powinno być minimum 50 cm wysokie).

Brakuje roślin na powierzchni. Proponuję ceratopteris cornuta. U mnie się sprawdziła, polecił mi Saddamek.

Poza tym masz bardzo silne napowietrzanie (albo to tylko tak na zdjęciu). Takie rozbijanie powietrza w wodę, jak to czynią niektóre filtry nie jest dobre. Ryby łapią w skrzela pęcherzyki powietrza. Ja uspokoiłam swój filtr wewnętrzny AquaEl 500 nakładając na wylot filtra dodatkowy grubszy wężyk prowadzący wypust wody do końca części akwarium oraz usuwając całkowicie wężyk napowietrzajacy. Bąbelki powietrza mam tylko z dodatkowej kostki i to mało. Zależało mi na zbiorniku spokojnym a nie silnym przepływie.

Alek, według Twojego przelicznika to można trzymać np. trzcinnika mającego 30 cm w zbiornku 30l...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 78
Rejestracja: 07 sie 2006 15:31
Lokalizacja: Konin

Post autor: Alek »

Bara ten przelicznik jest dla ryb które spełniają wymagania akwa :)
Wot te na?!
grzegorz15
Posty: 45
Rejestracja: 28 lip 2006 18:12

Post autor: grzegorz15 »

ja bym na twoim miejscu odał odrazu skalary, dokupił żałobniczek i ewentualnie parke barwników :D
112l
10 neonów innesa
10 neonów czerwonych
4 neony czarne
5 kirysków
3 gupiki
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Witam Bara te zdjęcia które oglądałaś na których jest widoczne mocne napowietrzenie to było tylko chwilowe miałem wtedy mętną wodę i nie chciałem że rybkom coś się stało teraz jest założona deszczownica i nie ma tych pęcherzyków. A co do skalarów to ja wiem że akwa powinno wynosić ponad 50 cm wysokości ale to są moje pierwsze rybki, bardzo urosły i szkoda mi je oddać jak je kupiłem miały może 3 cm wysokości a teraz jeden z nich ma ponad 10. Więc sama rozumiesz!


Słuchaj grzegorz 15 z tego co wiem to barwniaki czerwonobrzuche są to ryby terytorialne i nie wskazane jest trzymanie dwóch par w takim zbiorniku bo jest zamały, i samce mogą się atakować nawzajem. Więc napewno drugiej parki napewno nie dokupie! Co innego z żałobniczkami
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Alek pisze:Bara ten przelicznik jest dla ryb które spełniają wymagania akwa :)
Hej Alek, możesz mi wyjaśnić, co masz na myśli?

gregor r: masz rację co do barwniaków i żałobniczek, natomiast co do skalarów to sam napisałeś, że są już bardzo duże (10cm) więc tym bardziej to akwarium będzie dla nich za małe. Rozumiem, że to są Twoje pierwsze ryby i czujesz się do nich przywiązany, ale radzę zastanowić się nad ich oddaniem.

Zdjęcia z napowietrzaniem rzeczywiście są wcześniejsze. Deszczownica jest ok.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 78
Rejestracja: 07 sie 2006 15:31
Lokalizacja: Konin

Post autor: Alek »

BARA pisze: Hej Alek, możesz mi wyjaśnić, co masz na myśli?

Chodzi mi oto ,że jak już się wybierze rybki odpowiednie do danego akwa to wtedy można skorzystać licznika :)
Mam nadzieje że Ci BARA powiedziałem co miałem na myśli :) 8)

Pozdrawiam
Wot te na?!
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

Alek ja Ciebie dobrze rozumiem i wiem o co chodzi w ty przeliczniku! tylko jest taka sprawa że nie wiem ile cm mają moje wszytkie rybki! A nie chcę przerybić kawa!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Alek, ja mam po prostu urazę do korzystania z jakichkolwiek liczników. Raczej uważam, że każdy akwarysta powinien przynajmniej w stopniu podstawowym zapoznać się z wymaganiami hodowanych przez siebie ryb oraz tych, które zamierza hodować. I podejmować decyzję o ich zakupie (bądź nie) na podstawie właśnie takich informacji, zgodnie ze swoimi możliwościami (finansowymi, zbiornikowymi, czasowymi itd.) Do tego przeliczanie długości ryb na litraż :wink: jest niepotrzebne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 78
Rejestracja: 07 sie 2006 15:31
Lokalizacja: Konin

Post autor: Alek »

gregor r: do ilu mogą urosnąć nie ile mają tylko do ilu mogą urosnąć
BARA: ;)
Wot te na?!
ODPOWIEDZ