CO2 przez kaskadę

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
PTAK GROMU
Posty: 61
Rejestracja: 12 lut 2006 17:02

CO2 przez kaskadę

Post autor: PTAK GROMU »

hejka.
Mam takie pytanie: czy puszczając CO2 przez kostkę napowietrzającą wprost pod wlot kaskady w celu najmocniejszego rozpylenia w wodzie nie spowoduję zachwiania równowagi bakterii nitryfikacyjnych w kaskadzie?
Pytam ponieważ przez dyfuzor Filtusa rozpyla sie beznadziejnie a przez kostke napowietrzającą mam duze straty :(

Ps. może macie jakieś konkretne dobre pomysły na rozpylenie?
Akwa 240 l.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Myśle, że z bakteriami nic nie powinno się nic stać, bo CO2 nie jest gazem trującym (napewno dla ludzi, dla bakterii raczej też). Więc podawanie pod wylot kaskady nie powinien być dla nich szkodliwy. Wydaje mi się tylko, że tam gdzie jest wylot kaskady dużo CO2 mogłoby uciekać poprzez, to że jest dobre napowietrzanie.
Najlepszym sposobem wg mnie rozpuszczania CO2 jest kostka lipowa, dzwon dyfuzyjny (np. z butelki) lub np. połaczenie drabinki i kostki lipowej.

Czołem
Czołem :)
PTAK GROMU
Posty: 61
Rejestracja: 12 lut 2006 17:02

Post autor: PTAK GROMU »

Znaczy ja napisałem pod WLOT aby kaskada wciągła do siebie CO2 i tam by sie moze lepiej rozpuscił ten gaz. rozumiem ze nic sie bakteriom nie stanie,ale czy dobrze zrozumiałem ze potem poprzez WYLOT ten gaz sie bedzie ulatniał szybko? bo to ze sie ulatnia to wiem
Akwa 240 l.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm w takim wypadku Ci nie pomogę. Bo nie wiem co by się mogło stać, ale przypuszczam, że nic dobrego.

Czołem
Czołem :)
PTAK GROMU
Posty: 61
Rejestracja: 12 lut 2006 17:02

Post autor: PTAK GROMU »

aha czyli głupi to pomysł zeby kaskada wciągała te CO2? no trudno ale te straty mnie troche dołują musze chyba dać tą kostke lipową
Akwa 240 l.
ODPOWIEDZ