Okrzemki ciąg dalszy...

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Agness
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2006 20:14
Lokalizacja: Częstochowa

Okrzemki ciąg dalszy...

Post autor: Agness »

Cześć to znowu ja...
I ciągle z tym samym problemem obniżyłam 4 dni temu poziom pH i azotany i oczysciłam własnoręcznie te brzydkie okrzemki po trzech dniach zaczęły znowu wychodzić a czwartego dnia są zpowrotem mam ich dość.....
no kurde ni lubię ich........
A i niedoczekawszy się odpowiedzi od was czy otoski mogę dodać do pawiookich kupiłam je i sama sobie odpowiedziałam że można je dokupić do pawiookich ale jako smakołyk :lol:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Spokojnie z tymi okrzemkami. Mają to do siebie, że pojawiają się nagle i...na szczęście potrafia zniknąć nawet w ciągu doby. Jeśli jeszcze planujesz otoski, to zapewniam, że po okrzemnkach nie powinno byc teoretycznie śladu. Zatem spokojnie i z optymizmem do przodu :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Agness
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2006 20:14
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Agness »

Dzięki Krola ale uwierz po wpuszczeniu otosków do mojego akwarium pawiookie niczym innym sie nie interesowały a zajęło im to ok 30 sekund i zniknęły biedne w ich paszczach które apropos uwielbiam.
jednym słowem mam czekac?
ale jak długo?
to trwa już ok dwa tygonie a może i więcej........
Awatar użytkownika
Bgpiper
Posty: 86
Rejestracja: 12 gru 2005 21:36
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Bgpiper »

mi okrzemki zalatwilo elegancko zmiejszenie czasu naswietlania + 1 glonojad sjamski + ustabilizowanie sie zbiornika ;)
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

A no tak...pawiookie, zatem zostaje coś z rodziny zbrojnikowatych, jak wspominał Bgpiper zbrojniki, może to pomoże i czekanie. U mnie się okrzemki pojawiły i jak pojawiły tak z dnia na dzień zniknęły. Inna sprawa, że w miejsce okrzemków pojawią Ci się niestety w zamian ine glony, ale to na później niestety. Póki co może faktycznie mniej światła a skoro nie mogą być otoski, może gonojady..choć..sama już nie wiem czy pomogą.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
ODPOWIEDZ