Co to za roslina???

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

Rafauuu pisze:
woznyadam pisze:dopisze sie do tematu nie bede zakladal nowy :D



http://img208.imageshack.us/img208/8606/01010034or4.jpg

co to za roslinka? :D z poczatku myslalem ze cabomba carolinia ale patrzac na zdjecianie pasuje mi

na 1 rzut oka jest to właśnie aquatica ale strasznie zmarniała coś Ty jej zrobił? :shock: to naprawde bardzo super roślinka..potrzebuje dobrego światła..by prezentować sie tak jak na linku który podał Kordare..
pozdro
ona u mnie jest dopiero 2 dzien, bo kupilem ja w sklepie 2 dni temu :D mozliwe ze troche za duzo sypnalem jedzenia :( a czy światło 15 W wystaczy?
:D
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Zalezy od wysokosci akwarium, jak ma 20-25 cm wysokosci, to na taka wysokosc tez podrosnie, jesli nie, to bedzie ciezko :)
Dodatkowo nawozenie CO2 nawet z bimbrownie moze ja podratuje i odblysniki mozesz tez sobie sam zrobic z folii aluminiowej :) Pomaga :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

a CO2 z bimbrownie czyli? :D
a to czyli jest zle z ta roslinka? :(
:D
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
tu masz pare slow na ten temat :)
www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=3448&h ... bimbrownia

A czy jest bardzo zle...? Nie jest wspaniale, ale roslinke odratujesz :) Jesli Ci sie uda, to dodaj troche swiatla, bo inaczej bimbrownia moze nie dac tez zbyt wiele, a oprocz nawozenia CO2, pamietaj zeby nawozic tez jakims nawozem, Twoim wypadku bez kombinacji, podawaj cos w plynie :) Np. TETRA Plantamin plus jesli masz niezbyt duza obsade fauny tropical aqua plant :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

z roslinka jest coraz lepiej, bimbrowni jeszcze nie mam ale planuje zrobic :D
:D
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam, tutaj masz troszke o tej roslince
http://www.holenderskie.pl/baza/
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

dziekuje wszsytkim jeszcze raz za pomoc :D

------------------------------------------------

bylo z nia coraz lepiej a tu dzisiaj patrze ze ona nagle plywa u gory Sad co moglo spowodowac ze odczepila sie od dna? i korzeni teraz juz nie ma Sad czy odrasa? Sad

Przeczytaj regulamin i korzystaj z opcji "zmień". MOD
:D
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Co moglo to spowodowac...? Jakas rybka, ktora szukala jedzenia w okolicach lodygi :)
Czy odrosnie...? U mnie systematycznie bocja wykopywala roslinki, konkretnie hygrophila'e i po ponownym, porzadnym zasadzeniu roslinki rosly bez problemow :) Wiec nie ma sie chyba czym martwic:)
Jesli roslinka wyglada juz naprawde kiepsko, to posadz ja w najbardziej naswietlonym miejscu, ale tylko jesli nie masz problemow z glonami, bo inaczej cala sie zagloni...
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

z glonami to troche problem mam na szybach :( no i na statku, bo reszte to wyczyszcza mi glonek :D a teraz ma 2 nowych do pomocy :D mam nadzieje ze z roslinka nic nie bedzie i odrosnie :Dpodejrzewam ze to zrobila platka albo mieczyki, poniewaz bardzo sie nia interesowaly i plywaly miedzy jej liscmi :D teraz zrobilem gorke wokol lodygi
:D
Awatar użytkownika
Rafauuu
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2006 10:48

hm

Post autor: Rafauuu »

bez obrazy..ale jeśli mowa o statkach to..,aż mi głupio pisać,ale to było modne(na fali) może 10lat temu..chyba,że inni forumowicze maja inne zdanie..
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Statki,samoloty,zamki,kolorowy(czyt.barwiony sztucznie) żwirek = apogeum kiczu.Takie moje zdanie ale o gustach sie nie dyskutuje wiec...
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ