Stojące ryby

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Stojące ryby

Post autor: Dzidek Gb »

Witam i mam nie lada problem nie wiem co bedzie dalej(lepiej czy gorzej) Pomieniałem wode w moim akwa(10%),jak i wymieniłem media w filtrze zewnetrznym(był juz czas) dodałem nawóz w płynie i jest o.k Od wczoraj moje ryby zamurowało dwa gurami stoja nieruchomo przy powierzchni,samiec bojownika siedzi w kokosie i nie pływa a był okropnie ruchliwy jak i gurami.Reszta ryb terz jest osowiała woda ma temp 25,4 jest natleniana parametry są bardzo dobre wczoraj wieczorem mierzone wszystko w normie tylko ryby nie.Spadł tez ich apetyt co jest grane :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

to może przez ten nawóz?? a woda była odstana??
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Opcje dwie albo coś się złego dzieje z wodą, jakieś świństwa które nie wpływaja na testy a sa w akwa, chlor alebo metale ciezkie lub tez zaczyna sie jakieś choróbsko...bo nic innego w gre raczej tu wchodzic nie może.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

odp.

Post autor: Dzidek Gb »

Nic nie zrobie chyba musze poczekac i zobaczyc co bedzie dalej :?:
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

.....może jednak za dużo chemi ??. Może spróbować puścić wodę przez węgiel .
Na powierzchni nie tworzą sie może jakieś małe "korzuchy" czy coś w tym stylu ??
.......patrząc z wędkarskiego punktu widzenia to może jest pełnia albo zmiana pogody i frontu atmosferycznego i ryby nie biorą ( czytaj: stoją w miejscu i wszystko mają gdzieś :roll: )

Szacuneczek Qbas
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Moze byc chemia ale i rowniez moze to byc spowodowane wymiana wkladow w filtrze wszystkie czynniki sie nalozyly i nastapila zmiana parametrow Poczekaj ze dwa dni i bedzie ok :wink:
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

odp.

Post autor: Dzidek Gb »

No i co mi zostało jak czekanie.Dzisiaj rano były może ciut zywsze,ale z jedzeniem dalej kiepsko.Krewetki podobno są bardzo wrazliwe na chemie a moja jak skakała tak skacze dalej.Sam nie wiem co to moze byc.Jak by to była chemia to co robić??????????????
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Jeśli to chemia to zostaje to co pisał Qbas. Węgiel aktywny do filtra na jeden, dwa dni. Powinno w miarę poprawic warunki stężenia różnorakich świństw w akwarium. Inna metoda to podmiana wody i węgiel. Jednakże podmiana z ostrożnością, bo z tego co pisałeś juz ja robiłeś. Zatem chyba najodpowiedniej bedzie uzycie wegla aktywnego.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Post autor: Dzidek Gb »

Bedzie wegiel ale dopiero w piątek.Za pózno koncze prace w tygodniu zeby cos po załatwic.Ale jak narazie jest lepiej gurami jest coraz żywsze,jeszcze kiepsko jest z bojownikiem,bojowniczka jest narazie najlepsza.Glonojad nie wiem bo pływa nocą,ale chyba jest ok,bo rano jest posprzątane jedzenie. No chyba z bojownika nic nie bedzie od niejedzenia i braku ruchu pojawiła sie plesn na płetwach biała i zielona chyba to juz nie ma rayunku :( :(
ODPOWIEDZ