Wydłużone liście

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Wydłużone liście

Post autor: rohan »

Zaobserwowałem ostatnio , że moje roslinki zaczynaja mieć coraz bardziej wydłuzone liście . Zabiebice , które miały prawie okrągłe liście teraz maja długie i cienkie :( Moczarka , która była gruba i gęsta teraz sie zrobiła taka jakś cieniutka . Rośnie szybko ale listki ma drobne i żadkie .
Co może byc przyczyna takiego stanu ?
Podaje CO2 i nawóz tetra PlantMint .Oswietlenie 2x20W Power Glo i Sun Glo . Dodatkowo 1x24W AQUASTAR T5.
Ostatnio walczyłem z glonami i dodawałem tabletki AlgoStop depot .
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ja zaobserwowałem coś takiego gdy zwiększyłem oświetlenei i zaczołem podawać odrzywke. Może rolinki mają "za dobrze" wykorzystują wszystko co im podajesz i rosną żeby być większe, a nie "przybierać na masie".

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

na ulotce Tetry ktorą ostatnio dostalem w sklepie jest napisane że przyczyną (Rośliny nadmiernie wydłu.żone, ze skąpo wykształconymi liścmi) jest zbyt malo lub niewłaściwe oświetlenie.. a rozwiązaniem jest : wymienić świetlówki, sprawdzić moc oswietlenia, czas oswietlenia 12-13 h, przerzedzić rośliny pływające.. :)nie wiem czy Ci to coś pomoże ale może ;)
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Hmmm ....no ale wlasnie swiatla mam w sam raz a moze nawet wiecej niz trzeba .Swietlowki sa nowe wiec jeszcze nie wypalone .
Cos mi si tak wydaje ze to jednak moze byc spowodowane kuracją anty glonową :)
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Najpradopodobniej przyczyną wydłużania się liści, w stosunku do tego co było z nimi w momencie zakupu roślinki, jest to że kupione rośliny nie były hodowane pod wodą ( wtedy mają inne liscie). Jest to sytuacja dosyć częsta. Drugą opcją może być tak jak już wspomniano ilość światła, lub nieodpowiednie wyregulowanie czasu oświetlenia zbiornika.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
ODPOWIEDZ