Bojowniki-on i ona

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ines
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2006 19:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Bojowniki-on i ona

Post autor: Ines »

Dlaczego samica bojownik po kilkudniowych zalotach-zresztą bardzo widowiskowych- "obgryzła" dla samca prawie cały ogon??? Jak on teraz żałośnie wygląda!!! Czy przeżyje? Dodam że on jest już sam w kuli, bo ją przetransportowałam do dużego akwarium.
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Bo samiec nie był gotowy do tarła.Zbudował chociaż gniazdo?Jeżeli nie zbudował trzeba było je oddzielić na drugi dzień, po co trzymałaś je tak długo razem?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie było by lepiej trzymać kilka bojowników (1 samiec, 3-4 samiczki) w większym, np. 70 litrowym zbiorniku dość gęsto obsadzonym roślinami? Wtedy samiczki mogły by się jak by co pochować i nie były by "obgryzane".
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

al pisze:Bo samiec nie był gotowy do tarła.Zbudował chociaż gniazdo?Jeżeli nie zbudował trzeba było je oddzielić na drugi dzień, po co trzymałaś je tak długo razem?
nie widać że dziewczyna się nie zna i dlatego się pyta o radę?? a Ty zaraz na nią z d... walisz... po to jest to forum żeby pomagać mniej doświadczonym a nie krytykować ich poczynania...pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Witam!
Mysle ze nie wali z ..... tylko daje dobra rade na przyszlosc i podkresla co moglo byc powodem tego zajscia!
Bo jezeli kupujemy parke jakiegos gatunku rybek... Musimy wychodzic z tego zalozenia ze kiedys podejda do tarla???!!! A jezeli wychodzimy z wlasnie takiego zalozenia... To powinnismy wiedziec jakie podstawowe wymagania (np: wielkosc zbiornika itp.) maja te rybki. Dlatego mysle ze pytanie jest uzasadnione!
Czesc Marcin!
[/b]
Ines
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2006 19:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: Ines »

Chwileczkę...to nie samiec uszkodził samicę tylko samica "obgryzła" cały (prawie)ogon samca. Ta parka kilka m-cy była w 70 l. akwarium z innymi rybkami.Doszło do takiej samej sytuacji ale nie wiedziałam kto to zrobił, myślałam, że brzanki(o tym dowiedziałam się na forum, że brzanki są podgryzaczami) Więc odłowiłam samca do kuli, gdy "wydobrzał" dołączyłam do niego samicę. Ale przecież i tak się na tym nie znam...dzięki za rady i uświadomienie, żebym sobie dała spokój z rybkami :(
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Ines proszę sie nie denerwuj, bo chyba sie zdenerwowałaś :) Wszystko jest w jak najlepszym porządku, nikt Ciebie nie uswiadamiał, że nie masz się zajmowac akwarystyką, ani nikt nie miał zapewne nic złego na myśli. Niestety to tylko słowo pisane, nie mówione, nie ma tu gestów usmiechu ani mrugniecia okiem. Zatem uwierz, że to tylko były wskazówki, tym bardziej że nie od dziś znam te osoby co Tobie odpisały. Zatem usmiech na twarz i dalej walka z rybkami :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Ines
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2006 19:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: Ines »

Dzięki Mireks! Rzeczywiście trochę mi się zrobiło przykro.Ale dzięki Tobie będę "walczyć" o moje rybki i udowodnię sobie a przede wszystkim mojej rodzinie że to wcale nie jest takie trudne! Buźka
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No teraz lepiej :) Zatem trzymam kciuki i sama zobaczysz, że nie taki diabeł straszny i jeszcze będą Ci zazdrościc wokół jak sobie radzisz, czego jestem pewien :) Dzieki i pozdrawiam serdecznie.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Sorry, jeśli się poczułaś dotknięta. Chciałem ci pomóc, dlatego pytałem czy zbudował gniazdo. Jeśli jeszcze żyje, to spróbuj przemyć mu płetwy patyczkiem higienicznym nasączonym Trypaflaviną lub innym odkażalnikiem, do wody dodaj FMC i włącz drobne ale silne napowietrzanie, temperaturę utrzymuj ok.29 st.C i raz na tydzień zmieniaj część wody na nową, ale odstaną. Jeśli ma tylko poodgryzane płetwy, to powinny mu odrosnąć.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Sorki Ines. Mireks dziekuje za sprostowanie :wink:
Nic dodac nic ujac.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
al
Początkujący pomocnik
Posty: 114
Rejestracja: 11 maja 2006 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post autor: al »

Ines aby cię pocieszyć proponuję przeczytaj sobie w dziale ROZMNAŻANIE temat "Bojowniki : on i ona" jakie numery robił Yarpen ATW ( podobno doświadczony akwarysta) z bojownikami.Na stronie 4 próbuję podać jak wg. mnie powinno odbywać się rozmnażanie bojownika wspaniałego.
ODPOWIEDZ