Neonki i gurami

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Neonki i gurami

Post autor: Dzidek Gb »

Witam :D Mam akwa 80l a w nim pare gurami,samiczke bojownika,10cm glonojada,i samotną krewetke :wink: Chciałbym dodac do tego z dziesieć neonek.I tu nasuwa mi sie pytanie czy neonki nie bedą wchodzic w droge gurami które bardzo zawładneły całym akwarium szczególnie górnymi partiami dno i zakamarki są dostępne.Może ktos ma jakies inne sugestie co do dodatkowej obsady.Osprzet i oświetlenie są bardzo dobre,parametry zawsze mieszczą sie w normie :idea: :idea:
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Neonki i gurami

Post autor: Abrasjel »

Dzidek Gb pisze:Witam :D Mam akwa 80l a w nim pare gurami,samiczke bojownika,10cm glonojada,i samotną krewetke :wink: Chciałbym dodac do tego z dziesieć neonek.I tu nasuwa mi sie pytanie czy neonki nie bedą wchodzic w droge gurami które bardzo zawładneły całym akwarium szczególnie górnymi partiami dno i zakamarki są dostępne.Może ktos ma jakies inne sugestie co do dodatkowej obsady.Osprzet i oświetlenie są bardzo dobre,parametry zawsze mieszczą sie w normie :idea: :idea:
pisząc "pare" miałeś na myśli parkę (samiec+samica) czy pare=kilka?? ogólnie Twoje akwa jest za małe na gurami... a swoją drogą jakiego gatunku są to gurami?? neonki mógłbyś wpuścić... gurami mogą je przeganiać ale nic im nie zrobią... co do krewetek to jest ona filtrująca czy karłowata?? zarówno jedna jak i druga potrzebuje towarzystwa choć filtrująca w mniejszej ilosci...
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Witam :P
Gurami to rzeczywiście bardzo terytorialna ryba jednak jedna para w 80l od biedy może być :)
Ja proponuje zamiast neonek wpóścić do akwarium stadko danio pręgowanych lub kardynałków :) są to rybki z tego samego biotopu co gurami :) takie jest moje zdanie bo nie jestem zwolennikiem mieszania biotopów :)
Pozdrawiam i powodzenia :P
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dołącze się do tematu. Gurami i 80l trochę mało jak na mój gust, aczkolwiek wszystko zalezy od charakteru danych rybek. Niestety terytorialna ryba, czyli w tym przypadku ich terytorium to cale 80 litrowe akwa. Z neonkami mozesz sprobowac nie powinnych ich atakowac, aczkolwiek moze w przyszłości wiekszy baniaczek i bedzie OK.

Serdecznie pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Post autor: Dzidek Gb »

Gurami to para nie są za duże wiec chyba bedzie ok.Wiekszy baniaczek jest 400l ale najpierw musze sie przeprowadzic.Musze przemyslec te danio i kardynałki.Dokupie pare krewetek zeby ta jedna nie była sama(jest juz ze cztery miesiące i czuje sie wysmienicie,jej kompam nie wytrzymał i odszedł do krainy wiecznych łowów)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

Dzidek Gb pisze:Gurami to para nie są za duże wiec chyba bedzie ok.Wiekszy baniaczek jest 400l ale najpierw musze sie przeprowadzic.Musze przemyslec te danio i kardynałki.Dokupie pare krewetek zeby ta jedna nie była sama(jest juz ze cztery miesiące i czuje sie wysmienicie,jej kompam nie wytrzymał i odszedł do krainy wiecznych łowów)
ale po czym stwierdzasz że czuje się świetnie??!! zapewniam Ciebie że lepiej by się czuła w większym gronie... krewetki czy rybki niestety nie potrafią mówić i takie stworzonko niepowie Ci czy jest mu źle czy dobrze... możesz mieć przerybienie a rybki będą wyglądały na zdrowe ale na dłuższą metę to skraca ich życie itp... tak samo mozna miec przecież welona w kuli 25 l bo się tam miesci i może troszkę pływac i wyglada na zdrowego ale w rzeczywistości tak nie jest.. :) pozdrawiam
ODPOWIEDZ