Nowa rybka :?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
N@t@li@
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2006 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Nowa rybka :?

Post autor: N@t@li@ »

Wczoraj na urodziny dostałam rybkę bojownika. Nigdy przed tem nie miałam rybki a więc teraz nie wiem jak o nią dbać, co jej dawać jeść, jak często wymieniać wodę i wogóle co ona lubi itp. Nawet moi rodzice nie umieją mi pomóc a więc mogę tylko na was liczyć...Proszę.... :wink: Tym bardziej że dostałam tego bojownika od siostry ciotecznej a więc nie chcę aby mi zdechła!!! Ma taki śliczny ogon a cały jest pomarańczowy- czerwony.
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

że tak głupio spytam w czym go masz jakie akwa
???????????????????????????????????????????????
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowa rybka :?

Post autor: ANATOM »

N@t@li@ pisze:Wczoraj na urodziny dostałam rybkę bojownika. Nigdy przed tem nie miałam rybki a więc teraz nie wiem jak o nią dbać, co jej dawać jeść, jak często wymieniać wodę i wogóle co ona lubi itp. Nawet moi rodzice nie umieją mi pomóc a więc mogę tylko na was liczyć...Proszę.... :wink: Tym bardziej że dostałam tego bojownika od siostry ciotecznej a więc nie chcę aby mi zdechła!!! Ma taki śliczny ogon a cały jest pomarańczowy- czerwony.
czasami sie zastanawiam jak mozna komus kupic ni stad ni zowad rybke na urodziny - ZYWA. Dla mnie to glupota, przeciez to zywe stworzonko i jak ktos nie ma pojecia o hodowaniu i w ogole zamilowania i wlasnych checi toz to nie ma sensu.
Moja rada to lepiej oddaj ja do sklepu.
pozdr.
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Mam nadzieję, że nie dostałaś tej rybki w kuli. Jesli tak to musisz kupić akwarium, niezbedny jest filtr i grzałka. Codziennie karm rybkę pokarmem suchym który kupisz w sklepie zoologicznym , a od czasu do czasu mozesz podać pokarm zywy lub mrozony np. ochotka, wodzeń.
Napisz jaki masz sprzęt i w czym trzymasz rybke to będzie łatwiej nam pomóc.
Pozdrawiam
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Magda6lena
Posty: 41
Rejestracja: 19 lip 2006 20:48

Post autor: Magda6lena »

moja kumpela miała bojownika 2 czy 3 lata w 5 litrowej kuli z jakąś roślinką i kamyczkami i jakos żył...
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Magda6lena pisze:i jakos żył...
No własnie jakoś, ale pewnie nie był zadowolony z tego życia....
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Re: Nowa rybka :?

Post autor: mate64 »

N@t@li@ pisze:Wczoraj na urodziny dostałam rybkę bojownika. Nigdy przed tem nie miałam rybki a więc teraz nie wiem jak o nią dbać, co jej dawać jeść, jak często wymieniać wodę i wogóle co ona lubi itp. Nawet moi rodzice nie umieją mi pomóc a więc mogę tylko na was liczyć...Proszę.... :wink: Tym bardziej że dostałam tego bojownika od siostry ciotecznej a więc nie chcę aby mi zdechła!!! Ma taki śliczny ogon a cały jest pomarańczowy- czerwony.
Po pierwsze wszystkiego najlepszego z okazji ....astych urodzin. :D
Po drugie poczytaj sobie o bojownikach i o chodowaniu rybek, bo owszem jest to mniej wymagające stworzonko niż kot/papuga, niemniej jest to żywe stworzonko, które wymaga uwagi no i pewnej dozy czasu.

Tak w skrócie musisz zapewnić jej odpowiednie warunki życia (odpowiednie akwarium, czyli nie kule i nie 3 czy 4 litry, filtr, grzałkę na zimę) higienę w zbiorniku ( raz w tygodniu trzeba wymienić część, około 15-20% wody i wyczyścić zbiornik) no i oczywiście jedzonko :). Jeśli będziesz dbać o tę rybke to będziesz się cieszyć jej życiem :).

Jak cos to pytaj. Pozdrawiam 8)
ODPOWIEDZ