[25l] Jaka obsada?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Raczej nie danio. Poczytaj trochę o obsadach takich baniaczków. Ja miałam samca bojownika + 3 otoski, potem zamiast otoskow (umarły :cry: ) dwie samiczki bojownika -akwa mocno obsadzone roślinkami, zupełny spokój wbrew wielu opiniom.
Parka muszlowców- mi się podobają, ale za bardzo lubię awaria roślinne :wink:
Proporczykowce już ktoś proponował.
Kilka samców gupika też by ładnie wyglądało- tak myślę.

Warto poszukać na forum w dziale obsady zbiorników- sporo tam o małych akwariach.
wróciłam :)
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

same samczyki gupika tez nie mogą byc z tego powodu że zmarnieją. a do samczyków gupika jedna samiczke to zamęczą samiczke. Co do obsadki to trudno na 25l jest wybrać obsade która będzie efektowna. Jak wspominano najbardziej efektowne będą neonki. Ja osobiści proponuje też jażeńce. Niewiem jak sie ta rybka nazywa fachowo ale u mnie w sklapie jest podpisana jażeńce. Jest ona wielkości neonka tylko pomarańczowa z jaskrawym pomarańczowym paskiem biegnacym przez środek. A do tego malutki korzonek i obok 2 kryptokoryny. Super efekt.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Vitesse, nim dasz jakąkolwiek radę najpierw zastanów się nad nią. Zwinniki jarzeńce to są ryby wymagające stabilnych warunków i miękkiej wody, nie nadają się do kotnika, powinny byc trzymane w litrażu pow. 45l.

W 25L nie powinno się hodować żadnych ryb. To jest za małe akwarium na stabilne warunki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

Ja polecałbym albo małe stadko gupików lub stadko neonków ze 3 otoski to to wszystko.
Tylko zastanawia mnie wypowiedz Mireksa a dokładnie co dodanie do obsady zbrojnika niebieskiego przecież ta ryba rośnie duża i nie nadaje się do 25 litrów dla niego minimum to 100l :shock:
ODPOWIEDZ