Filtrowanie

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Filtrowanie

Post autor: Max »

Co myślicie o filtrowaniu wody przez torf - zakupiony oczywiście w sklepie akwarystycznym. Mam akwarium 30 litrowe wraz z filtrem zewnętrznym który podobny jest do tego z obrazka =] woda pompowana jest z prędkością ok 180 litrów na godzinę. Wkładem filtrującym jest żwirek gąbka oraz wspomniany wcześniej "torf". Z różnych źródeł wyczytać można że torf ma wiele właściwości zapobiegających nadmiernemu rozmnażaniu glonów, ale czy to jest prawda to muszę się przekonać sam =] Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat. Wy też stosujecie "torf" ? W komorze filtra mam jeszcze troszkę miejsca i zamierzam dodać tam jeszcze jeden wkład filtrujący, ale to pozostawię na następny tydzień. P.S. pojemność filtra jest ok 8 litrów ( a dokładnie jest to akwarium z przegródkami.)

ZAŁĄCZNIK ZOSTAŁ USUNIĘTY
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2005 15:16 przez Max, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

Nie do końca rozumiem co to za akwarium z przegrudkami :lol:

Torf jest dobry ale zależy jakie masz ryby ponieważ od torfu woda zrobi się lekko cherbaciana i będzie bardzo miękka i kwaśna :D
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Hmmm. Już odpowiadam na twoje pytanie. Filtr jest w postaci akwarium w którym są przegródki. w różnych przegródkach są materiały filtrujące przez które przepływa woda z akwa :) teraz już chyba jest jasne co i jak. Obsada jest w postaci Razbor klinowych 5 szt. i kyrysków spiżowych 5 szt. Jutro będę miał test pH to dokładnie zobaczę jakie jest i ustalę jakie proporcje torfu będą potrzebne na ten zbiornik.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ