Czyszciciele w akwa 60l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dexter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2006 13:19

Czyszciciele w akwa 60l

Post autor: dexter »

Siema mam zamiar zapodac sobie akwa 60l profilowane i chciał bym miec w nim jak najczysciej, i dlatego postanowiłem "wynajac" rybki do sprzatania tego akwa. Moje propozycje to sa takie :


Otoski kilka sztuk
zbrojnik 1

i tu pomusły sie koncza prosze was zebycie mi doradzili lub zaproponowali lepszych czyszcicieli :D
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

stadko kirysków np panda małe ładne i skuteczne :)
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

zalerzy co rybki maja czyścić czy glony czy resztki pokarmu

do glonów proponuje Rineloricarie microlepidogaster lub sp.czerwoną rosna ok 15cm ale praktycznie sie nie ruszają i nie sieja popłochu w akwrium
mogą też być Farlowella acus i sp.rosna ok 20 cm ale te praktycznie wcale sie nie ruszją
a co do resztek pokarmu to kiryski no i wszyskie mniejsze ryby denne
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

kris22 pisze:zalerzy co rybki maja czyścić czy glony czy resztki pokarmu

do glonów proponuje Rineloricarie microlepidogaster lub sp.czerwoną rosna ok 15cm ale praktycznie sie nie ruszają i nie sieja popłochu w akwrium
mogą też być Farlowella acus i sp.rosna ok 20 cm ale te praktycznie wcale sie nie ruszją
a co do resztek pokarmu to kiryski no i wszyskie mniejsze ryby denne
bez jaj do 60l takie ryby !!!!! :twisted: :twisted:

To nie ma być puszka sardynek tylko akwarium !!!!!!
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

moze i ryby sa duze ale malo ruchliwe nie beda sialy poplochu ani zamentu
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

tu sie zgodze nie będą zbyt ruchliwe ponieważ będą sie bardzo źle czuły, wbrew pozorom ryby te sa ruchliwe tylko że w odpowiednich dla nich warunkach, a w 60l będą sie męczyć i karłowacieć :(
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
dexter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2006 13:19

Post autor: dexter »

To tak jako czyszcicilei pokarmu to beda to kiryski a co do glonów to co bys cie proponowali takeigo zeby nie było zadnaych komplikacji z kiryskami??
Maras 226
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2006 14:20

Post autor: Maras 226 »

Do glonów polecam spokojne zbrojniki Otocinclus. Nie rosną zbyt duże i mają spory apetyt na glony ;)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Zbrojnika nie polecam bo tylko za młodu skusi się na glony. Zresztą wcale taki mały nie jest. Bardziej polecałabym wdzięczne otoski ( tak jak i inni je polecali). Są małe, przy braku glonów jedzą każdy pokarm, nie są agresywne.

A tak pomijając obsadę ryb to do czyszczenia dna polecam odmulacz i podawanie mniejszych ilości pokarmu (karmić mniej a częściej). Zadbać o parametry wody, oświetlenie, itp to i z glonami nie powinno być problemu.

Sorki ale nie lubię jak połowa obsady w akwa jest kupowana "do sprzątania", do zjadania glonów, do zjadania ślimaków, itp. Każda ryba ma swój urok i powinna być kupowana z zamiłowania a nie dla czystości w akwa. :wink:

Mam nadzieję, że nie rozpętam zbyt energicznej rozmowy na ten temat. :wink: Ale jak już to otoski są poprostu cudaśne (zwłaszcza w stadku) :lol:
Awatar użytkownika
THOMA$
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2006 18:16
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: THOMA$ »

Do glonów polecam spokojne zbrojniki Otocinclus. Nie rosną zbyt duże i mają spory apetyt na glony Wink
A powiedz co on napisał
dexter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2006 13:19

Post autor: dexter »

nie chce zakładac nowego temtu wiedz jeszcze tu zadam jedno pytsnie.
Macie jakies strone poswiedzone dekoracji akwa słodkowodnedo bardzo by mi sie sprzydały bo chce miec jak najciekawiej w moim pierwszym akwarium :D


PS: Ogladamłem juz duzo zdjec z wakwariami i niektóre były fajne ale czuje mały niedosyt i brak mi inspiracji na moje :?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zasada prosta. Akwarium, ktore masz/bedziesz miał jest Twoje. Zatem to Ty decydujesz jak ma ono wyglądac i jak ma być urządzone. Oczywiście każdy z nas się wzoruje, podpatruje inne rozwiązania, stosuje sprawdzone metody i takowe które czasem są wskazane. Jednakże generalny wygląd akwa to Twoja wizja i Twoja praca...zatem ciężko cokolwiek wskazać a nawet gdyby to..czy warto? Twórzmy swoje rozwiązania i swoje upodobania.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
dexter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2006 13:19

Post autor: dexter »

Mam jeszcze jedno pytanie które mi nie daje spokoju :? Czytałem juz troche o tym jak zrobi caby korzen nadawał sie do awka lub kokos ale czesto jest jeszcze napisane ze moze on przez jakis cs warbowac woe w akwa.Czy sa jakies sposoby aby drewno nie warbowało wody???
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Gotowanie i moczenie (często długotrwałe, w prz, czasem mogą dalej farbowac > ale to w minimalnym stopniu, poszukaj tematów o korzeniach, było nawet ostatnio...
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

dexter pisze:(...)PS: Ogladamłem juz duzo zdjec z wakwariami i niektóre były fajne ale czuje mały niedosyt i brak mi inspiracji na moje :?
Może tą inspiracją będzie koncepcja "mchy-wątrobowce-porosty"? To bardziej odrębna bajka, niż się moze wydawać. A efekt powalający. Teżjakiś czas temu przestały mi się podobać akwaria z roślinkami, które niegdyś budziły we mnie zachwyt. Teraz już wiem, jak pokieruję 'ewolucją' mojego zbiornika.
Aby wszystko stało się jasne, polecam stronkę: w w w . m c h y . p l
Czyż nie piękne? 8) http://www.mchy.pl/viewtopic.php?t=66&start=0
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ