nigdy nie bedzie zielono w moim akwarium

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pinczo
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2006 9:11
Lokalizacja: peterborough nord anglia

nigdy nie bedzie zielono w moim akwarium

Post autor: pinczo »

czesc pozdrawiam wszystkich na poczatku
probuje odpslic akwa z roslinkami ale to spalila na samym starcie poniewaz nie wiem co z czym sie je
to znaczy jakie podloze jak je zrobic ,nawozy , dodatki, oswietlenie itd
akwarim okolo 108 litrow
a co z sytemem CO2 jak sie ma do wszystkiego i pozatym jakie roslinki
chodowac
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jako podłoże polecam zwirek grubości ok 3-4 mm, jego warstwa powinna miec grubośc ok. 5-8 cm. Można je wbogacic kulkami z gliny (lepimy kulki śednicy ok. 1 cm, dobrze je suszymy a po posadzeniu roślin umieszczamy je pod ich korzeniami).

Z nawozów polecam produkty TROPICALA, są dobre i niedrogie (stosuje je od kilku lat i wszystko dobrze rośnie).

Oświetlenie powinno byc mocne (na Twoje akwarium chyba z 80 W lub więcej), należy wybrac świetlówki dla roślin np. AquaGlo, PowerGlo (ja mam połowe świetlówek typu daylight i połowe tych dla roślin).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Ale to ma być typowy holender z samymi roślinami? Taki super-dopieszczony, profesjonalny zbiornik czy po prostu chcesz mieć w akwa roślinki?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

pinczo tak sobie myślę, jak przeanalizujesz dobrze to forum, poczytasz, jest tu wszystko - podłoże, swiatło, nawożenie, filtracja....Twoje problemy staną się niczym zapewniam. Oczywiście pytac trzeba i to doskonale rozumiem, bo wiem czym jest drążący problem człowieka i oczekiwanie na wyjaśnienie. Dostałeś już czesciową odpowiedz, mam nadzieję że jasną i precyzyjną. Wspomnę może o CO2. Wiele roślin wymaga nawożenia CO2 w sposób prostszy (bimbrownia) lub bardziej zaawansowany jak butla z reduktorem CO2. Zachecam do ocpji SZUKAJ na forum, na pewno znajziesz w tym temacie rozwiązania a jak nie....no to pytaj :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ