Chory welon-co robić?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Stanisław Mazurek
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2005 15:30

Chory welon-co robić?

Post autor: Stanisław Mazurek »

Mam akwarium 54 litry i 7 roślin,2 skalary,3 neony innesa,1 ślimaczka,1 welona(1 zdechł wczoraj),2 tęczanki i 1 gupika,3 bystrzyki(nie podgryzaja skalarów)podrośniętego glonojada i krewetkę,2 gurami, no i firmy aquael-fan mini grzałkę aquael 50 W.
5 rodzajów pokarmów: larwy komara, tetra rubin, tetra granulat, ichtiovit, bio-vit
2 welony zachorowały na ospę i natychmiast podałam lekarstwo,zniknęły kropki a ja w czasie ich choroby miałam 30 stopni ale potem tego samego dnia temp.spadła 5 stopni, welon po paru dniach kładł się na dnie, słabo pływał, opuścił górną płetwę i ry by zaczęły go podsskubywać, wygląd jego się nie zmienił, w ostatnim dniu przestał żerować. Martwię się bardzo o drugiego, bo zaczyna robić to samo. zazwyczaj mamy temperaturę 25-26 stopni
Bianka
Ostatnio zmieniony 09 mar 2005 19:26 przez Stanisław Mazurek, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanisław Mazurek
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

Nie wiem co Ci poradzić bo sama się nie znam. ALE wiem że neony to rybki stadne i żeby były SZCZĘŚLIWE trzeba trzymać ich conajmiej 7 sztuk!!
Awatar użytkownika
yoselka
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2005 22:33
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: yoselka »

hmmm, może zbyt wysoka temp. wody przyczyniła się do zejścia rybki, albo najzwyczajniej w świecie nie przeżyła ospy :( U mnie po sopie "poszło" 11 rybek, przeżyły tylko te największe i najstarsze. A tak w ogóle to powinno się regulować wodę o ok. 1 stopień na dobę... więc może zbyt duże skoki temperatury wpłynęły na takie zakończenie żywota.
życzę powodzenia, bo pomimo że to "tylko" ospa, to naprawdę nie jest ona tak łatwa do zwalczenia.
ODPOWIEDZ