"wyczerpane" gurami dwuplamiste??

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Paki
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2006 16:26

"wyczerpane" gurami dwuplamiste??

Post autor: Paki »

witam dzis przygladajac sie akwarium zauwazylem ze moje gurami dwuplamiste jest jakby oslabione poprostu tak jakby sie jej nie chcialo plywac;/ nie ma zadnych plamek, babli przebarwien...temp. w akwa jest 27st.C. musze co jakies dwa dni wylewac z 10-15 litow zeby obnizyc temperature wody bo nieraz skacze mi do 29ts.C dlatego wymieniam wiadro wody na chlodniejsze zeby troche spadla temp.....i co moze byc tej gurami, czy to chwilowe czy moze cos powazniejszego, w akwa mam 2xsum rekinii, 4x gurami calujace 2xskalar, 3x kirys, 2xdrobnoustki jakies tam takie zlote z czarna prega,2 x glonojad...wszytstkie rybki sa juz wieksze zbiornik mam 100L...
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
@Paki. Twoje Akwa jest naprawde bardzo przerybione!
Sumy rekinie dorastaja do 1m i ponad.(masz ich 2) Gurami calujace do 25-30cm (masz ich 4, powinny byc w Akwa conajmniej 120cm) Skalar potrzebuje conajmniej Akwa o wys 50cm. (masz chyba 40cm)Gurami dwuplamise powinno sie hodowac w parach w Akwa od 100cm. (Standartowe 100x40x40 ma 160L. Dorastaja do 12-15cm i sa bardzo terytorialne). Przeczytaj ten post jeszcze raz, a bedziesz napewno wiedzial dlaczego rybka/rybki sie zle czuja!
Czesc Marcin!
Ostatnio zmieniony 10 lip 2006 16:41 przez MarcinX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: adamser »

Czy podmieniana woda jest odstana, czy lejesz prosto z kranu? Lepiej zastosuj jakieś chłodzenie(wiatrakami,torbami do chłodzenia napojów).Będzie to lepsze rozwiązanie i napewno nie szkodzące rybom.Z tego co wiem lanie zimnej wody to najgorsze co można zrobić .Temat chłodzenia nie raz był już na forum wałkowany..
Pozdrawiam!! :)
112l - 5xZbrojnik niebieski,6xKirys spiżowy,2xPielęgnica zebra,Egeria densa,Blyxa japonica
Paki
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2006 16:26

Post autor: Paki »

to akwarium dostalem od siostry ciotecznej, rybki zyja juz w nim dobre 3 lata...i wszystko bylo wporzadku do tej pory chodzi mi tylko o ta gurami, tylko ona wszytskie inne szaleja po zbiorniku ze milo popatrzec...a wode schladzam stopniowo...nie od razu lodowata wode a sumki maja po moze 20 cm od dluzszego czasu juz...zreszta zalacze foto tylko sorry za jakosc ale robione tel.Akwarium
i serio te ryby juz tyle zyja!! nie wiem nie znam sie zbytnio na dlugosci zycia ryb ale jezdze do niej raz na miesiac w odwidziny i jak pamiecia siegam to ma to akwa juz ok.3 lata
Ostatnio zmieniony 10 lip 2006 17:10 przez Paki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Powtarzam... Przeczytaj post i wyciagnij wniosek!
Tak, i po 3 latach sumy rekinie maja nadal 8-10cm...
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Z tego, co mi wiadomo, gurami wolą "starą" wodę i te częste podmiany nie są dla nich najlepsze.
A przerybienie masz straszne - to już nawet nie przerybienie - to męczenie...
Ten sum na zdjęciu wygląda bardzo smutno: duża ryba w małej klatce.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

męczysz ryby... nie zazroszczę im...
ODPOWIEDZ