To już chyba koniec

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

To już chyba koniec

Post autor: Peter »

Juz od samego początku mojej przygody z akwarystyką (a było to z 3,5 roku temu) miałem jeden problem - nie rosły mi rybki. Wszyyscy mi mówią, że jest to przyczyna przerybieni którego nie mam a mój koleś ma - i to chyba 5-cio krotne - a mu rybki rosną. Nie wiem co może być przyczyną. Chciałem hodować gupiki, lecz rosly mi chyba z 10 miesięcy, zanim uzyskały pełne rozmiary (i nie były tak duże jak powinny być - w sklepach maiły ok 1 cm więcej i były "masywniejsze"). To samo kaisarki - u mnie były 7 miesięcy - nie urosły nic, oddałem je koledze to zaraz zaczęły mu rosnąć, więc nie jest to żadna wada genetyczna. Chyba zrezygnuje z akwarystyki :cry: :cry: . Chciałbym sam wyhodować pokolenie dużych ryb - od samego początku chcaiłem to zrobić, lecz zawsze - czy to w dużym, czy to w małym akwarium rybki mie po prostu nie rosły, albo rosły bardzo wolno. Zapewaniłem im jak najlepsze warunki, sprawdzałem paramtetry a tu nic :( . Dla przykładu podam jeszcze glonojada, którego mam już 2 lata, on jak miał 3 cm, tak ma 3cm.

Może jeszcze ktoś pomoże mi znaleźć przyczynę...
Pozdrawiam,
Piotrek

P.S. Sorry za kolejny temat o wroście rybek,a ale mam najdzieje że znajdzie się ktoś, kto poda przyczynę...
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Peter, podaj mi proszę wymiary akwa i obsadę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Napisałem że nie jest to wina przerybienia bo miałem np 1 gupika w 30l i też nie urósł.
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Karmienie, woda, chemia w wodzie.
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

Napewno karmisz tylko 1 pokarmem, a tylko czasami 2 razy na miesiąc kupujesz rybkom zywy pokarm. Musisz urozmaicic im jedzenie . W sklepach sa specjalne pokarmy, które sprzyjają prawidlowemu wzrostu ryb. Jesli nie jest tak jak napisalem powyzej to po prostu nie masz cierpliwości.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

jeśli woda i chemia wody ok, to jedyna przyczyna leży w pokarmie i rodzaju stosowanych pokarmów. Nie ma innej możliwosci aby rybki nie rosły, zatem moze troche szczegółów na temat czym i jak często karmisz oraz czy pokarm monotonny czy tez zmieniasz rodzaj pokarmu.
Juz kiedys o tym pisałem, białko baiłko białko...głownny czynnik pokarmowy mający wpływ na rozwój rybek...zatem pokarm bogaty w ten składnik.
Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

żółtko jajka :) bardzo dobry pokarm, który zawiera wiele witamin. należy podawac 2 razy/tydz.
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Karmie 2 razy dziennie mieszanką 6 pokarmów (suchych) z 3 różnych firm. Sa w niej min: suszone larwy owadów - ok 60% białka. Są to naprawdę różnorodne pokarmy. [/url]
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Może masz coś w wodzie co hamuje wzrost ryb. Znasz może jej parametry??? Ile czasu naświetlasz akwarium i podaj jaki posiadasz sprzet to może coś ułatwi.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam wrażenie, że karmienie ryb tylko suchym pokarmem, nawet będącym mieszanką, nie jest właściwe. W naturze tak się nie odżywiają. Proponuję wprowadzić chociaż dwa razy w tygodniu rozmrożone larwy ochotki, ikrę rybią lub larwy wodzienia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

ja sie mie bawie w żywe pokarmy ani mrożone a ryby rosną jak szalone może są już za stare te pokarmy ale ja nie mieszam wszystkich pokarmów tylko daje oddzielnie im daje raz taki raz taki i jest ok.
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Myślę, że podawnie samego suchego pokarmu nie spowodowało by braku wzrostu ryb (tak karmiłam ryby w swoim pierwszym akwa, bo nawet nie wiedziałam, że można kupić coś takiego jak żywy pokarm), oczywiście powinno się podawać również żywy i mrożony pokarm bo ma to dobry wpływ na zdrowie i kondycję ryb.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niki, tak naprawdę to nie wiemy nawet, jakiej wielkości zbiornik ma Peter. Przyjmuję, że duży, czyli około 100l skoro ma kosiarki i zbrojniki. Trudno jest mi uwierzyć w taki argument, że ryby nie rosną bo nie rosną. Przyczyna jakaś musi być, więc upatruję jej w pokarmie. Skoro jest to mieszanka nie powodująca wzrostu ryb to należy ją zmienić. Nie piszę, że jest zła ale może źle dobrana: za mało spiruliny? za dużo białka?

Ewentualnie może w akwarium są jakieś pasożyty wpływające na rozwój ryb (na metabolizm).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

jezeli dalej bedzie milczał to w niczym mu nie pomozemy...
Podaj warunki akwa tj. litraz, ośw. ,filtr, pH i GH
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

U mnie zawsze najlepiej rosły glonojady ;-) nawet jak miałem je w 30-litrowym zbiorniku w towarzystwie żyworódek i neonków.
100 l: reaktywacja
Obrazek
ODPOWIEDZ