gupiki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Moze... Moze tez zalezec od zbiornika, warunkow, warunkow we weczesniejszym akwa... :)
Ale ja osobiscie bym uwazal... I polecal tak czy inaczej haremik:) Rybkom to urozmaici troche zycie:) I jednak przyblizy zbiornik do naturalnych warunkow i stworzy wzglednie przyjazny 'klimat' ;)
PozdR!
Poza tym tak czy inaczej obserwacja 'hodowli' jest ciekawsza niz malego stada samcow...:)
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

diiyin pisze:Kolerzanka miała 5 samców i nie miała żadnej samicy i jakoś nie dochodziło do bójek. moze to zalerzy od nastawienia rybek :?
Bo miała 5 samców, nie miały się o co tłuc. Jesli by dopuściła samice to raz że by wszystkie samce tak ja ganiały po baniaku ze by padła ze zmęczenia a dwa że tłukły by się pomiędzy soba o jej względy.
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Wiem, że nie maja się o co tłuc dlatego polecam same samce, ale użytkownik macwiernik stwierdził, że beda się tłuc a mój poprzedni post był tylko wyrażeniem zdziwienia.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

:D
Hej!
Napisalem, ze u mnie sie tlukly... Napisalem, ze to moglo zalezec od wielu czynnikow, ktorych blizej nie znam, bo wiem, ze to zachowanie bylo dosyc nienaturalne :) Napisalem, ze to mozliwe , a nie, ze na sto procent tak bedzie :) co rozumiem pod slowami "stwierdzil"...;)
Pisze, ze na wszelki wypadek jest lepiej [haremik], takie moje zdanie, na 90 procent sytuacja jak u mnie sie u kolezanki nie powtorzy, ale dla mnie bardziej efektowne sa takie czy inne gody u rybek i ich obserwacja, niz ogladanie stadka nawet najpiekniejszych gupikow-samcow :)
A samo dohowanie sie potomstwa jest na pewno wiekszym przezyciem i dostarcza wiecej doswiadczenia niz hodowla samych samcow:)
Ale to tylko moja propozycja i szanuje wasze , wiec prosze sie nie denerwowac... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

ależ tu sie nikt nie denerwóje ja tylko próbuje rozwiązac problem kolerzanki polegający na zbyt licznym potomstwu w zbyt małym akwarium same samce rozmnarzać :wink:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

diiyin pisze:ależ tu sie nikt nie denerwóje ja tylko próbuje rozwiązac problem kolerzanki polegający na zbyt licznym potomstwu w zbyt małym akwarium same samce rozmnarzać :wink:
Ja sie denerwuje jak czytam o koleżance i rozmnażaniu, przeczytaj to co boldem i porównaj ze swoim....a jak nie chcesz lepiej już nie pisz.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hehe :D
Mirku, Twoj humor ubarwia skutecznie to forum... :lol: :)

Prosilbym Cie jeszcze o odniesienie sie do tematu, bo chcialbym wiedziec, czy jestes chociaz okruch prawdy w tym co mowie... Bo nie chce pisac bzdur i bronic ich zawziecie jak lew... ;)

PozdR!
EDIT: O przepraszam! Pomylily mi sie topic'i, prosilbym o przeniesienie do tematu 'jak dlugo' i tam tez Cie Mirku odsylam... :oops: Przepraszam za pomylke, zagapilem sie....
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

mam dysortografie sory nigdy nie bede pisac poprawnie bo poprostu nie umi9em a nabijanie sie z czyjejs choroby nie jest przyjemne
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

macwiernik Twoja wypowiedz jak najbardziej w temacie i merytoryczna, dlatego też nic nie pisalem w owym temacie.

diiyin jeśli masz tę dys....ortografie...leksję...grafię..lub cóż jeszcze wymyślono, masz komputer...wysil się wstaw do worda to co piszesz i sprawdz. To nie jest naśmiewanie, tylko rada na XXI wiek. Ja mam dystolerancję ortograficzą, niestety werbalnie tego nie przedstawię, więc się chyba zrozumiemy doskonale bez słów:)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Sorki za OT własnie zazwyczaj wklajałam posty do worlda ale mam problem gdyż uległ uszkodzeniu, mam 12 wirów na kompie jestem poza domem wiec nie brałąm ze soba żadnych płytek do instalacji. Nie mam jak sprawdzic bładów ortograficznych. Przykro mi, ze musicie na to patrzec może lepiej przestane pisac w ogóle.
ODPOWIEDZ