[83l] Jaka obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

[83l] Jaka obsada

Post autor: zuska »

Jakie rybki trzymać w takim akwarium wymiary 63x33x41. Bardzo proszę o propozycje. Nie chcę przerybić a chce aby moje rybki były w miarę okazale i kolorowe! Może być ich nawet tylko 6 ale fajne! Podajcie gatunki które mogą być!
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

to zależy jaki rozaj ryb Cię interesuje bo wybór jest duży :) czy może pielęgnice, labiryntowe czy jeszcze inne :) powiedz coś więcej bo mogłabym nawymyslać sporo :P
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Re: [83l] Jaka obsada

Post autor: mate64 »

zuska pisze:Jakie rybki trzymać w takim akwarium wymiary 63x33x41. Bardzo proszę o propozycje. Nie chcę przerybić a chce aby moje rybki były w miarę okazale i kolorowe! Może być ich nawet tylko 6 ale fajne! Podajcie gatunki które mogą być!
Jeśli dobrze przeliczyłem to masz około 80 l (upał jest :wink: ) skoro zalezy ci na okazałych i kolorowych rybkach to proponuje prętniki:

Obrazek

lub gurami

Obrazek

+ coś sprzątającego.

Naprawdę piekne rybki.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006 22:26 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
To juz lepiej Pretniki. Dla Gurami chyba (napewno) troche male Akwa!
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Qwerty »

Ja bym tam wcisnął parkę jakichś pielęgniczek, polecam pielęgniczkę ramireza.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

A ja polece haremik kakadu :)
Przecudowne rybki :) Zmieniaja barwy jak kameleony :) A samiec bedzie stroszyl sie do samiczek, hoho :)
Moze do tego otoski... Kiryski... A ten haremik bedzie wygladal calkiem ciekawie :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

a moze brzanki, razbory, tetry.

taka moja rada daj piaszczyste podloze i kilka ciernioczków na dno i harem brzanek. kika roslinek korzen no i bedzie gicio
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zuska, to chyba Ty pytałaś mnie kiedyś o tetry? Więc polecam tetry cesarskie Nematobrycon palmeri 2 samce + 3 samice, do tego ze trzy otoski na dno i 10 neonów czerwonych lub Inesa.
Z wystroju oczywiście korzeń i dużo roślin.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

No, to tak będzie z obsadą tylko nie wiem czy nie za dużo?
6xgupików ( mam 4 dorosłe i dwie młode)
6xplatek (3 platki mam dorosłe i 9 młodych ale część oddaje i zostawiam 3)
1xzbrojnik niebieski ( to w planie)
jeszcze myślę kiryskach lub stadko neonów ale nie chce przerybic akwa? Tylko powiedzcie może coś jest nie tak tak zmienię!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zuska, to co planujesz jest ok, ale zbrojnik niebieski nie jest najlepszym pomysłem. Młody będzie trochę zjadal glony, ale starszy nie bardzo. Proponuję ze trzy otoski przyujściowe. A stadko 8 neonek też Ci się przy Twojej obsadzie zmieści, ale to już będzie max.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Z glonami to jakoś sobie radzę a zbrojnik mi się podoba jako ryba oczywiście jestem osobą, która nie uznaje traktowania ryb jako sprzątaczy tylko i wyłącznie albo tylko do zjadania glonów. Otostki miałam ale mi się nie uchowały i nie chce po raz drugi się rozczarować a zbrojnika miałam kiedyś 30l akwa ale jak tylko dowiedziałam się że jest za duży od razu go oodałam do akwa koleżanki 250l i to był dobry krok. A teraz mam 80l więc wydaje mi się że to jest jako tako dobrze dla jednego zbrojnika!.
A co do neonków to jeszcze się zastanowie bo ostanio wpadło mi do głowy aby kupić parkę pielęgniczek Ramireza. Tylko muszę poszperać na forum jak odróżnić samca od samicy! Dzięki wielie za wszystkie podpowiedzi i rady jestem bardzo Wam za to wdzięczna! Pozdrawiam serdecznie :D
ODPOWIEDZ