Mam 1000-1200 zł i chciałbym założyć akwarium słodkowodne

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
anddol
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2006 10:31
Lokalizacja: Chojnice , Gdańsk

Mam 1000-1200 zł i chciałbym założyć akwarium słodkowodne

Post autor: anddol »

Dostałem nową pracę i mogę kontynuować swoją pasję, od paru lat posiadam akwarium 60l z lepszym lub gorszym skutkiem działało , obecnie chciałbym rozwinąć pasję .
Chciałbym akwarium posiadać do 200l prostokątne ogólne.
Jest to dla mnie wyższy etap techniki dlatego proszę o pomoc szanownych forumowiczów .
Oczywiście przeczytałem inne posty ale tam są tylko informacje szczątkowe.
Bardzo proszę o kompleksowe sugestie .
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Qwerty »

Ale co dokłądnie musimy ci podpowiedziec? Na twoim miejscu kupiłbym największe akwa na jakie by cie było stać plus zostawic sobie troche forsy na wypozazenie. Potem i tak zaraz bys chcial wieksze.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Jesli masz tyle pieniedzy do dyspozycji to polecam allegro :) Ja za 400-450 zlotych zlozylem komplet na 126 l. z pelnym wyposazeniem. Skladalem akwa okolo 1 miesiaca, ale teraz jest naprawde ladnie:)
Proponuje Ci po pierwsze 240 l, roznica w cenie jest niewielka, a to 40 l. to zawsze cos:)
Tylko napisz jakies poczatkowe sugestie, do jakich gatunkow/jakiego biotopu Cie 'ciagnie', to wtedy bedziemy cos kombinowac wszyscy :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja jako przykład moge podać moje paludarium (fotki są w galerii viewtopic.php?t=2948), całość kosztowała mnie ok. 500 zł.
Piękne akwarium nie musi być wcale drogie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Zazdroszcze Ci tego paludarium chemik ... Zla rzecz ta zazdrosc, ale jak sie widzi takie zdjecia, to sie czlowiek i rozmarzy ;)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
anddol
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2006 10:31
Lokalizacja: Chojnice , Gdańsk

Post autor: anddol »

Interesuje mnie trochę technomowy i ewent. ceny:
filtr i jego rodzaj
napowietrzenie
ogrzewanie
oświetlenie
pozostałe np CO2 i wyposażenie"inne"
oczywiście nie mogę przekroczyć kwoty 1000 - 1200zł
Co wiem
-akwarium około 250
-pokrywa około 200
ale reszty nie wiem jak dobraći jakie ewentualnie występują ceny
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Na początku poczytaj sobie coś niecoś na temat tej technomowy:
http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/#spis

o filtrach o napowietrzaniu itd.

Potem do dzieła :)
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Wiec upieram sie przy akwa 240 l. Wszystkie ceny podam Ci z allegro, przesylka tylko za akwa, bo jak kupisz u jednego sprzedawcy to wiadomo, ze placisz raz za przesylke:) Polecam allegro i SS, bo przysylaja towar szybko i naprawde bezpiecznie zapakowany.
Akwa 240l. plus standardowa pokrywa: 385 zl z przesylka
Filtr zewnetrzny kubelek bym polecal: ok.200 zlotych
Napowietrzanie: zwykla pompka aquael APR200 ok26zl
Ogrzewania: zalezy jakie bedziesz mial w zimie roznice w akwarium pomiedzy temperatura wody w nim, a temperatura w pokoju, wiec grzalka z termostatem aquael 200-300W, cena od 30-40 zlotych
Oswietlenie: na start zostan z tym co jest w standardzie, potem zawsze pokrywe mozna przerobic, a holendra nie trzeba miec od razu :) Mi na razie przy 0.33W/l rosliny babelkuja, na fundusze czekam, bo kolejne waty czekaja w kartonie na oprawki :)
CO2: butla z reduktorem i dyfuzorem to koszt okolo 150-160 zl. Ale dobra stara bimbrownia i troszke zainteresowania z kostka lipowa za okolo 10 zlotych tez zda egzamin. W Twoim wypadku oczywiscie 2 bimbrownie i 2 kostki:) wiec 20 zlotych:)
Teraz kwota do wydania to okolo 800 zeta, z butla i reduktorem.
Mozesz pomyslec wiec o lampie UV przeciwko glonom, bakteriom i pierwotniakom, czyms w rodzaju 'prefiltra' do kubelka - mam na mysli niewielki filtr wewnetrzny przy wlocie, co by sie kubelek nie zapychal.
I oczywiscie o zwirze i roslinach, bo na to tez pare zlotych musisz przeznaczyc, ale to juz od Ciebie zalezy:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
anddol
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2006 10:31
Lokalizacja: Chojnice , Gdańsk

Post autor: anddol »

Wielkie dzięki
macwiernik i mate64 za wasze cenne sugestie ciekawe co powie moja żona na 240 l , niemniej czekam na kolejne sugestie od forumowiczów
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Ale filtr jest delikatnie mowiac 'cienki' :)
Po pierwsze jest wewnetrzny i bedzie zajmowal miejsce zbiorniku. Po drugie nie za bardzo jest miejsce na filtracje biologiczna - nie jestem jednak zwolennikiem gabek. Po trzecie przeplyw tylko 450l/h... Ten filtr zda egzamin przy 100, moze 150 litrow, ale przy 200 trzeba siegnac po cos wydajniejszego :)
Ja polece koledze wydac wiecej kasy na filtr, szczegolnie na kubelek i dodatkowo cos do filtracji mechanicznej, moze byc nawet ten fan2, bo jest tani, albo gabka na wlot do kubelka, bedzie jeszcze taniej, troche zachodu przy zdejmowaniuu, zeby szamba w akwa nie zrobic, ale przynajmniej kubelek bedzie sluzyl dlugie lata :)
A tetrze 700 sa juz 4 pojemniki na roznorodne wklady biologiczne, np. po kolei wata, zeolit, ceramika, torf i bedzie hulalo jak sie patrzy :)
Po zakupie zlego filtra i oszczednosci czlowiek sobie potem tylko pluje w wode, a ten kubelek jest juz calkiem ciekawa propozycja...:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
anddol
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2006 10:31
Lokalizacja: Chojnice , Gdańsk

Post autor: anddol »

dorec237 pisze:Ta oferta jest całkiem niezła :) http://www.allegro.pl/item117034273_zes ... bacz_.html
Fajny zestaw ale mając akwarium z szybą panoramiczną miałem wrażenie ,że jest to soczewka i chyba nie tylko wrażenie , bo przy dłuższym patrzeniu bolały mi oczy
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

za 1200zł jak poszukasz okazji to nawet 450l jesteś w stanie kupic
wiem bo miałem ostatnio akazje 450l + sprzęt i szafka za 1000zł
a prawdą jest że gdy kupisz to po tygodniu będziesz chciał większe sam tak miałem przy moich 300l
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Re: Mam 1000-1200 zł i chciałbym założyć akwarium słodkowodn

Post autor: macwiernik »

anddol pisze: Chciałbym akwarium posiadać do 200l prostokątne ogólne.
Tym sie 'troszku' zasugerowalem... :)
A wszyscy tu maja racje, ze im wieksze tym lepsze,ale august , skompletuj cala aparature do akwa 450 l, nawet do 375 i zamknij sie w 1000-1200 zlotych tak, zeby to mialo rece i nogi :D
To potrafi chyba tylko Chuck Norris... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
anddol
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2006 10:31
Lokalizacja: Chojnice , Gdańsk

Post autor: anddol »

Przy 375 - 450 l ciekawe czy podłoga by mi wytrzymała , mam ją z desek , gdyby to czytała moja żona , to by mnie utłukła za takie wielkie akwarium.
Trochę inne pytanie , zapewne każdy z Was ma jakieś swoje typy dotyczące sprzętu , firm je produkujących , dostępności np.wkładów filtrujących , czestotliwości psucia się elementów itp.? Może coś w tym temacie , to będę miał zakres doboru sprzętu , na allegro jest tego od groma tylko co wybrać?
Pozdrawiam And
ODPOWIEDZ