tło ze żwirku ceramicznego

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

BARA pisze: A tak przy okazji, skoro silikon (sanitarny) nie reaguje z wodą to dlaczego nie można go używać do akwarium? Różni się czymś od silikonu akwariowego?
Często zawiera środki grzybobójcze, które powodują, że fugi silikonowe np. w łazience nie pleśnieją.
Substancje te mogą być szkodliwe dla ryb.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

sum, ale masz fantastyczne tło! Zaczynam myśleć, jak takie zrobić!
I rzeczywiście, glony tylko podkreśliły jego wygląd.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Fakt sum'ie...
Super wyglada to tlo po czasie... :shock:
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
ququryku
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2005 19:11

Post autor: ququryku »

BARA pisze:sum, ale masz fantastyczne tło! Zaczynam myśleć, jak takie zrobić!
Jeżeli chcesz zrobić takie samodzielnie, to zaglądnij tutaj http://www.malawi.pl/tlumacze/tlo_z_zywicy.htm
Pozdrawiam
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Podniose do góry, potrzebuje skleić kamyczki ktore będą w srodku akwa, klej silikonowy niestety jest za miękki i rozwala sie wszystko, czy mozna użyc do klejenia kleju silikonowego do pistoletów ? Chodzi o te pałeczki.
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2007 19:57

Post autor: Gruby »

Trzy dni temu kleiłam kamienie silikonem akwarystycznym i nic mi się nie rozwala. Nie rozumiem dlaczego u ciebie występują takie problemy.
Klej z pistoletu w pałeczkach, o którym piszesz to nie jest silikon (jeśli to samo mamy na myśli). Gdzieś w tematach akwarystycznych czytałam o jego zastosowaniu w podobnej sytuacji, ale sama tego nie robiłam. Jako spoina na pewno będzie wystarczająco trwały. Moim zdaniem, z punktu widzenia chemicznego nieszkodliwy, aczkolwiek mogę się mylić, chemikiem nie jestem. :D
Słoneczne pozdrowienia dla wszystkich.
Elżbieta :)

[16l] krewetkarium
[112l] ... bardzo bym chciała, ale muszę poczekać.
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

To powinien byc silikon akwarystyczny, bo ten "z pistoetu" ma inny sklad i moze w niebezpieczny sposob zmieniac parametry wody...
Swoja droga - ja w "Malawi" kleilem silikonem akwarystycznym spore kamienie i jakos sie nie rozpadaly za bardzo, wiec nie wiem czemu u Ciebie cos sie niszczy - chyba ze uzywasz duzych kamieni, to one i tak nie beda sie 3mac na pionowej powierzchni..
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

ha rozwala sie bo nie jest na duzych powierzchniach klejone tylko punktowo, chciałam skleić "doniczke" i wychodzi dośc fajnie ale rozjezdza sie czyli nie ma sztywności i gdzie jest mniejszy punkt styku silikon puszcza. To wygląda jak siatka z kamyczków, kamyczki sa małe ale jednak nie trzyma mi, a moze to tylko brak zdolnosci manualnych :wink:
czyli ten klej nie odpada, pisze silikonowy bo na allegro znalazłam to pod taka nazwą http://www.allegro.pl/item183695094_kle ... arwny.html prawde mowiąc nie wiem czy to jest to samo lub czym sie rózni np od tego kleju http://www.allegro.pl/item185053159_kle ... _1_kg.html
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Nie chce krytykować bo każdy ma to co lubi :D Mnie tez wizualnie bardzo się podobają tła strukturalne ale podobnie jak Mireks nie zdecydowałem sie na takie z trzech powodów : 1- są koszmarnie drogie .2- zabierają dużo miejsca . 3- stwarzają problem z utrzymaniem czystości .
Moim zdaniem najlepiej sie sprawdza zwykła dykta pomalowana na ciemny kolor , najlepiej czarny .
Co do glonów to zależy jaki kto ma baniak .Jak jest to malawi lub tanganika to OK , jakoś oblecą , czasem nawet są wskazane .Ale do baniaka roslinnego nie bardzo polecam :D
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2007 19:57

Post autor: Gruby »

ewaf, nie wiem dlaczego ten klej nazwano silikonowym ani czy jest to silikon o stałej konsystencji. :?: :?: Nie znam się na tym.
Spotkałam się z taką formą kleju przy klejeniu dekoracji teatralnych. Łączy chyba wszystkie materiały. Pałeczka jest zrobiona ze sztucznego tworzywa, które po przejściu przez pistolet (pod wpływem odpow. temperatury) uzyskuje postać płynną, po czym dość szybko zastyga łącząc elementy. Duuużo szybciej niż silikon.
Nie wydaje mi się aby miał wydzielać coś do wody. Spoina jest sztywniejsza niż silikonowa. "Rozjeżdżać" się może nie będzie ale wydaje mi się, że sztywniejsze połączenie szybciej może się rozdzielić.
Słoneczne pozdrowienia dla wszystkich.
Elżbieta :)

[16l] krewetkarium
[112l] ... bardzo bym chciała, ale muszę poczekać.
bartek11
Posty: 49
Rejestracja: 11 lut 2007 19:42
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bartek11 »

Tym klejem silikonowym nie sklei się kamieni. Kiedyś próbowałem zrobić grotę i się rozkleiła, ale dużo innych rzeczy sklei, np. wężyki przy bimbrowni.
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Ano wlasnie też nie mam pojecia jak to jest z tym klejem , ale jezeli to jest tylko tworzywo to nie powinno byc problemów.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Wydaje wam się ......"wydaje sie " to moim zdaniem słowo klucz :D Oczywiście wasze baniaki i wasze eksperymenty .Ale mnie tam "wydaję sie " , że nie bez przyczyny rozróżnia sie silikon sanitarny i akwarystyczny !
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Jak chcesz skleić grotę silikonem z mniejszych elementów, to proponuje zrobić najpierw formę z gliny, gipsu, albo plasteliny czy czegoś takiego (można też użyć doniczki albo jakiegoś innego modelu) i ustaw na talerzu albo desce. Formę owiń folią spożywczą, żeby się klej nie przykleił i na tym umieszczaj sklejane elementy łącząc je ze sobą (nie z forma) nie żałując silikonu Żeby było solidne to można nałożyć dwie warstwy kamyków. Jak kształt jest skomplikowany, to zamiast folii możesz użyć plasteliny, i sklejane kamyczki lekko wciskać w plastelinę, to nie bedą tak sie przesuwać. Kiedy skończysz, to bardzo ostrożnie przestaw całość z talerzem w spokojne miejsce na dwie doby. Potem delikatnie wyjmij formę i odklej folię. Jak robiłaś na plastelinę, to przed wyjęciem formypodgrzej wszystko w gorącej wodzie, żeby zmiękła.
I gotowe!
Robiłem takie ażurowe konstrukcje z oknami. Najbardziej lubiły je Ancistrusy i zacięcie skrobały silikon, aż w końcu, jak urosły, to rozerwały dosyć delikatne konstrukcje na kawałki. Łatwo się w silikonie przyczepiał wszelki porost (jak w spoinach zbiornika). Trzeba dodać, że przezroczysty silikon po jakimś czasie może się zrobić butelkowo-zielony.

silikon sanitarny zawiera fungicydy (środki grzybobójcze), co jest napisane na opakowaniu.
A czas leci...
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

hmm tylko jezeli to faktycznie nie jest silikon a juz napewno nie mowie tu o silikonie sanitarnym to samo tworzywo moze nie miec wpływu na wode tak samo jak nie mają wpłuwu węzyki, części filtra itd
znalazłam troszke informacji, http://www.langelukaszuk.pl/informacje/ ... 985/1.aspx najwazniejsze byłoby doszukanie sie dokladniego składu tych tworzyw, sa tworzywa które wchodzą w reakcje z wodą ( nasiąkają lub oddaja związki chemiczne) ale są tworzywa obojętne dla wody.

@trok z foli bez problemu odklei sie silikon ? myslałam o tym zeby zrobić forme z mąki ale stwierdziłam ze to moze byc nie najlepszy pomysł i metoda , widze że sie myliłam co do metody :)
ODPOWIEDZ