Pewna wątpliwość w związku z napowietrzaniem....

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Pewna wątpliwość w związku z napowietrzaniem....

Post autor: mate64 »

Witajcie. Mam pewną wątpliwość związaną z napowietrzenim. 160 litrowe akwa napowietrzam poprzez napowietrzanie filtra Aqua szut turbo 8W, ale ponieważ jest mało wydajnie, podłączyłem także kamień i brzęczyk. Mimo to ślimak co jakiś czas pobiera powietrze znad wody, poprzez ten swój peryskop. (nie powiem, jest to dosyć ciekawy widok). Nie wyłazi z wody ani na chwile tylko co jakiś czas, dosyć długi, zasysa dawke powietrza. Czy coś jest nie tak?
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Raczej wszystko jest ok :) Nie piszesz jaki to ślimak, a ja tez nie wiem jak jest u innych ślimaczków, domyslam sie ze chodzi o ampularie, a ampularie oddychają powietrzem atmosferycznym, u mnie nie ma problemów z napowietrzaniem a slimaczki czesto idą po powietrze. Gdzieś czytałam ze jak nie mają mozliwości nabrania powietrza to moga zginąć, w innym miejscu że mają skrzela i płuca, juz sama zgłupiałam.
A jak z rybkami ? Widac objawy braku tleu ?
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Ślimak to sporych rozmiarów ampularia :wink: Rybki objawów przyduchy nie mają, ale pytam bo miałem troche problemów w tym akwarium.
emar3
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2006 13:13
Lokalizacja: Barcin

Post autor: emar3 »

Witam nie ma sie czym martwić slimak ten potrafi oddychać powietrzem atmosferycznym wiec takie jego zachowanie jest całkiem normalne.



_______________


240l
skalary 4 sztuki
bocja kubotai 2 sztuki
bocja wspaniała 2 sztuki
no i troche kirysków
ODPOWIEDZ