Wysokie PO4

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Wysokie PO4

Post autor: McOmega »

Dzis dokonałem paru testów i zbaraniałem
pH-6,5
NO3 10
PO4-20!!!
Czy przyczyna tak wysokiego PO4 może być to że w ubiegłym tygodniu robiłem zmiany w akwa tzn ruszyłem podłoże (zwirek) usypałem z niego dwa kopce.po tym woda zrobiła sie mętna ale po dwóch dniach wszystko wrociło do normy tzn klarowność wody.
Czy duże podmianki w ok 80% przez tydzień powinny rozwiązać problem z tak dużym PO4?A jeżeli to nie pomoże to czy jest jakiś sposób na obniżenie PO4
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Bron Cie Panie Boze z takimi podmianami! :D
Zabijesz bakterie i moze sie to zle skonczyc. Srodek na obnizenie PO4 to: podmiany okolo 30 procent co 5 dni, wydluzenie czasu oswietlenia, mala bimbrownia i duuuuzo roslin :) Naturalnie i bezbolesnie :)
Ps. Wiem, ze latwo mi mowic :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam, dodam tylko od siebie ze max mozna podmieniac 40% wody aby nie zaburzyc rownowagi biologicznej.Poziom PO4 podnosimy poprzez nieumiejetne dozowanie nawozow dla roslin,przerybienie oraz przez podawanie zbyt duzej ilosci pokarmow-napeno ktorys z tych czynnikow jest powodem wzrostu PO4 w Twoim akwa.Jezeli chodzi o usuwanie PO4 poprzez sadzenie roslin to sie zgadza ale tylko wtedy bedzie dobry efekt jezeli te rosliny beda z grupy roslin szybkorosnacych.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

kordare pisze:Witam, dodam tylko od siebie ze max mozna podmieniac 40% wody aby nie zaburzyc rownowagi biologicznej.Poziom PO4 podnosimy poprzez nieumiejetne dozowanie nawozow dla roslin,przerybienie oraz przez podawanie zbyt duzej ilosci pokarmow-napeno ktorys z tych czynnikow jest powodem wzrostu PO4 w Twoim akwa.Jezeli chodzi o usuwanie PO4 poprzez sadzenie roslin to sie zgadza ale tylko wtedy bedzie dobry efekt jezeli te rosliny beda z grupy roslin szybkorosnacych.
Pozdrawiam
Co do przyczyny to pasuje mi to ze chyba ciut za duzo karmie rybki.Wczoraj podmieniłem wode.Co ile trzeba przy tak wysokim PO4 trzeba podmieniac wode?
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,mysle ze powinienes podmieniac wode 30% co 3 dni i zmniejszyc ilosc podawanego jedzenia.Po 2-3 tyg powinno byc lepiej :wink:
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

kordare pisze:Witam,mysle ze powinienes podmieniac wode 30% co 3 dni i zmniejszyc ilosc podawanego jedzenia.Po 2-3 tyg powinno byc lepiej :wink:
Pozdrawiam
Dzis robilem ponownie test i po wczorajszej podmiance PO4 bylo pomiedzy 1 a 2,5 od wczoraj karmie mniej i mysle ze zrobie im mala glodowke
Pozostale parametry bez zmian
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
ODPOWIEDZ