Ramirezy.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysiek_ch-ow
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2006 16:07
Lokalizacja: Ch-ów

Ramirezy.

Post autor: Krzysiek_ch-ow »

Ja mam pytanie otóż wczoraj wieczorem wytrały mi sie Ramirezki, ikra przetrwała noc. Ale samiec przegania ciagle samice z która podszedł do tartła wogóle nie daje zbliżyć jej sie do ikry.
Ogolnie ikrze nic nie grozi z strony innych mieszkancow akwa bo przedziełem ich od parki ramirez szybą.
Wiec czy to jest normalne , że samiec ją ciagle przegania ?
Czy może ja wyłowić i zostawic samca samego z ikra ?
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

podłącze się do tematu, coby nie robić nowego :wink:
ramirezy wytarly mi sie w "neonkarium". czy musze wyjac je i ikre zeby uratowac mlode? czy pielegniczki poradza sobie z wataha neonkow? nie mam mozliwosci zeby je oddzielic np szyba.. mam za to wolne 30l i moglbym je tam przelozyc..
Lucas.discus
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2006 10:53
Lokalizacja: Pilawa

Post autor: Lucas.discus »

Witaj Krzysku, z ramirezkami jest roznie, jesli samiec przegania samice i nie zagraza ikrze nie masz powodu do niepokoju, on po prostu odpedza wszystko co mogloby tej ikrze zagrozic. Tak bedzie w przypadku rybek z odlowu, jesli mialbys rybki z chodowli azjatyckich, ktore nota-bene czesto sie juz teraz spotyka, musialbys je odlowic zaraz po tarle, gdyz przewaznie ikra zostanie zjedzona. Co do drugiego postu, najlepiej byloby gdybys ta parke przeniosl z neonkarium do tej 30-tki, bo ruchliwe i zwinne neonki szybko sie z mlodymi uporaja... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

dzieki za ta odpowiedz, niestety wczoraj przyszedlem z pracy i trafilem na koncowke wylegu.. z tego co udalo mi sie jeszcze zobaczyc to wszystkie mlode byly automatycznie pozerane przez ojca.. szkoda, liczylem na te mlode. przestrzegam innych, nie ufajcie rybkom bezgranicznie..
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ramirezy zatraciły instykt macierzyński dlatego zjadają młode.
Czołem :)
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

znajomy akwarysta powiedzial mi ze samiec mogl "myslec ze broni mlodych przed innymi rybami" stad takie zachowanie.. co o tym myslicie? powiedzial mi tez ze musi sie nauczyc byc ojcem i ze nastepnym razem juz bedzie lepiej. moze tak byc?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Takowa opcja jest wysoce prawdopodobna i może taka sytuacja zajść. Nie pozostaje nic innego jak czekac na ten nastepny raz :)

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

kiedys zajmowalem sie rozrodem ramirez i mialem 3 pary w jednym akwa i kilka wiekszych kamieni na ktorych mogly skladac ikre a gdy ja zlozyly zabieralem ten kamien z ikra i przenosilem do innego akwa gdzie byla taka sama woda jak w akwa"tarliskowym" w tym akwa gdzie byla przenoszona ikra byl delikatnie dzialajacy filtr i byl zabezpieczony by nie wciagnol wylegu i tam mlode ramirezki byly trzymane nim nie osiagna okolo 0.5 cm wowczas przenosilem je do wiekszego akwa gdzie byly karmione zywym planktonem rosly szybko i dosc ladnie sie wybarwialy
wiec polecam przygotowac jakis zbiornik na wyleg i zaraz po zlozeniu ikry i po jej zaplodnieniu przeniesc ikre wraz z kamieniem do tego akwa
wowczas uratujemy wieksza liczbe mlodych niz gdybysmy pozwolili rodzicom wychowywac mlode :)
pozdrawiam i zycze powodzenia w hodowli
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

co ile ramirezki moga miec tarlo?
Lucas.discus
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2006 10:53
Lokalizacja: Pilawa

Post autor: Lucas.discus »

he, z tym to jest roznie. ja mialem taka parke ktora skladala ikre 5 dni po ostatnim tarle. skoro samiec zjadl ja, po kolejnym tarle przenies kamien z ikra do osobnego zbiornika. Mysle, ze na ikre nie bedziesz musial czekac dluzej niz ok.tygodnia...Powodzenia
Rastaman
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2006 21:06

Post autor: Rastaman »

no Ludziska prosze wiecej na temat tej rybki, bardzo mnie ona ciekawi..
Moze zadam pytanko, jak jest z podlozem u ramirez? i jaka jest roznica miedzy ramireza i boliwijska :) roznica w rozrodzie itp..
Wielkie dzieki z gory (Jestem maniakiem tej rybki)
ODPOWIEDZ