mfc a bakterie w filtrze

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kucz
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2006 21:04

mfc a bakterie w filtrze

Post autor: kucz »

Kupiłem tydzień temu otoski (6) i jeden ma wielki brzuch, chowa sie po kątach, nie żeruje. z tego co przeczytałem może to być puchlina.

Czy mam go odizolować i w odzielnym zbiorniku zrobić kąpiel z mfc i soli?
Czy może dodać mfc i sól do głównego zbiornika i czy nie wpłynie to strasznie negatywnie na te jak wiedomo pożyteczne bakterie
( np. w filtrze)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zasada jest taka, że każda ryba wyglądająca na chorą powinna być izolowana.

Jak długo te otoski trzymałeś na kwarantannie? Te rybki są dosyć wrażliwe na zmianę warunków i zdarzają się zejścia "bez powodu" po transporcie.

Niestety mam wrażenie, że ten źle wyglądający padnie bez względu na leczenie. Proponuję, żebyś go przeniósł do dodatkowego zbiornika i obserwował, a w głównym zastosował MFC dla odkażenia. Jeżeli masz dobrze rozwinięte bakterie w filtrze, ich ubytek będzie nieznaczny.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A ja zapytam ogólnie, jakie akwarium i jakie masz parametry wody, jak czesto i ile dokonujesz podmian. Potem mozna cos wyrokowac...

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
kucz
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2006 21:04

Post autor: kucz »

akwarium 126l pH- 7.5 two- 12 tww- 8 i nad tymi parametrami pracuje, ponieważ akwarium ma niecałe 3 tygodnie i są w nim na razie tylko otoski. Oprucz tego jednego reszta wygląda raczej dobrze, ich zachowanie jest w pełni zadowalające( ruchliwe, glon wcinają aż się "uszy" trzęsą)

Miałem w przyszłym tygodniu dokupować reszte rybek ale w tej sytuacji się obawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jaki glon w akwa mającym trzy tygodnie? Czym karmisz otoski?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kucz
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2006 21:04

Post autor: kucz »

a właśnie że glonu troche było, nawet sporo. Otoski zjadły wszystko a ten co jest chory tylko 1 dnia coś popływał ale potem trafił do kąta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A czym je karmisz teraz? Tego chorego to bym jednak odłowiła do osobnego zbiornika.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kucz
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2006 21:04

Post autor: kucz »

tropical spirulina forte ale bardzo mało tego im daje (od 2 dni) bo przez ten tydzień naprawde sporo glonów mi zjadły.

Dziś tak zrobie!!!
Dzieki ogromne!!!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

otoski nie przeżyją na samych glonach z akwa, więc radzę po prostu je karmić, przynajmniej raz dziennie. Ja swoim podaję pokarm w płatkach (mieszankę trzech różnych, w tym tych ze spiruliną) oraz łamane tabletki roślinne.

Czekam na informacje co dalej z chorym osobnikiem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kucz
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2006 21:04

Post autor: kucz »

niestety rybka odeszła z tego świata. Złe proroctwa się sprawdziły :cry:
ODPOWIEDZ