Woda oligoceńska do akwa po uzdatnieniu i odstaniu

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Woda oligoceńska do akwa po uzdatnieniu i odstaniu

Post autor: zuska »

Czy można do akwarium użyć wody oligoceńskiej oczywiście odstaniej i uzdatnionej preparatami akwarystycznymi! Bo do 80l akwa to kranówka za drogo by mi wyszło a jestem studetką i pieniędzy brakuję!
Ostatnio zmieniony 25 sie 2006 15:17 przez zuska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zuska, możesz napisać nieco jaśniej, bo już nie wiem, czy chcesz lać do akwa jakąś wodę z kranu czy kupioną w sklepie oligoceńską?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Chcę użyć wody ze studzienki oligoceńskiej tam jest darmo! Tylko nie wiem czy jak ona się ostoi i uzdanie ją preparatami to będzie się nadawała czy nie?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A znasz skład tej wody? Nie wiem, co to jest studzienka oligoceńska. To jest pitna woda? Mineralizowana jakoś szczególnie? W Białymstoku nie spotkałam się z czymś takim.

Studzienka jest daleko od Ciebie? Jak chcesz przenieść wodę?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Nie znam dokładnie składu ale studzieńka jest obok bloku mojego i tam chodzi się butelką pięciolitrową jest to woda pitna po przegotowaniu!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No to ja bym spróbowała. Jak rozumiem, nalejesz wody do zbiornika i będzie dojrzewał, a więc woda będzie miała czas się odstać. Tylko to bieganie z butelkami trochę mnie zastanawia :wink: , ale pobiegasz a będziesz miała taniej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

No właśnie nic mnie to nie kosztuje forsy a ruch się przydaje!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ja generalnie tego nie rozumiem,kapiel w wannie to jakies 200-300l zuytej wody,pod prysznicem mozesz zuzyc 100-200.Wiec oszczednosc to prawie zadna(susza nam juz nie grozi).Ja bym jednak wlewał do akwarium kranówe bo z tego typu studzienek mozna rózne syfy do akwarium przytaszczyc :? .Przy wiekszosci studzienek jest napis :Woda niezdatna do spozycia.A skad wiem? Bo w parakach sa tego typu studzienki(a na osiedlu nie widziałem...)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Jednak dałam 20l oligoceńskiej a 65l kranówy! Chyba bedzie ok. Wczoraj nalalam uzdaniacza Sery Aquatan i po 1 godz. Nitrivec. Dziś znów jak w przepisiem nalałam 5ml Nitivec. Bedę to potarzać przez 10dni. Tylko zastanawiam się czy przy pomianie dać wodę przelaną prze wymieniacz jonowy do zmiękczania czy dać sobie z tym spokój?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Wszystko zależy od tego jakie bedziesz miała parametry wody (twardosc i pH) jesli zbyt wysoka twardosc to wtedy jest sens taka wode przygotowac przez takowe zloże. Jesli nie, nie ma to sensu, bo mozesz zbyt obniżyć twardość i bedzie problem. masz swoja obsade, sprawdzasz jakiej wody wymaga i wtedy podejmujesz odpowiednie kroki lub tez nie.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
straznick
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2006 13:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: straznick »

Witam!
Jestem tutaj całkiem nowy ale mam nadzieję się zadomowić :D Jeśli chodzi o wodę oligoceńską to ja bym jednak nie ryzykował-jak widzę jesteś z Wawy jak ja a musze powiedzieć że sam tak zrobiłem i...pozbyłem się połowy obsady akwarium :( To było jakiś czas temu i nie wiedziałem że taka woda się nie nadaje, a jest tak z powodu jej składu chemicznego-przynajmniej w tym źródełku z którego ja korzystałem(bo każde źródełko może być inne). Tak więc raczej nie polecam!
Akwa 75 l ( Black Molly, mieczyki Hellera, gupiki Endlera, neonki simulansy, otoski i kiryski)
straznick
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2006 13:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: straznick »

Witam!
Jestem tutaj całkiem nowy ale mam nadzieję się zadomowić :D Jeśli chodzi o wodę oligoceńską to ja bym jednak nie ryzykował-jak widzę jesteś z Wawy jak ja a musze powiedzieć że sam tak zrobiłem i...pozbyłem się połowy obsady akwarium :( To było jakiś czas temu i nie wiedziałem że taka woda się nie nadaje, a jest tak z powodu jej składu chemicznego-przynajmniej w tym źródełku z którego ja korzystałem(bo każde źródełko może być inne). Tak więc raczej nie polecam!
Akwa 75 l ( Black Molly, mieczyki Hellera, gupiki Endlera, neonki simulansy, otoski i kiryski)
ODPOWIEDZ