Żwirek wulkaniczny i woda mineralna...

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Żwirek wulkaniczny i woda mineralna...

Post autor: nazek1 »

Czy sensowne jest wysypanie dna akwarium żwirkiem wulkanicznym w którym jest już nawóz dla roślin (jest on koloru czarno-czerwonego, tz żwirek) i czy (może to głupie pytanie, nie wiem) jak wygląda sprawa z wodą mineralną zakupioną w sklepie (oczywiście niegazowaną) mozna nią wypełnic akwarium? Mam nadzieje, że to pytanie rozpali wasze szare komórki.
Sam jestem ciekaw.

Pozdrawiam

Ps. A to mój, narazie tylko stolik. Ale akwarium już jest i stoi na nim

:wink:
Załączniki
stolik1.jpg
stolik1.jpg (5.72 KiB) Przejrzano 6061 razy
stolik.jpg
stolik.jpg (5.29 KiB) Przejrzano 6061 razy
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

woda minaralna się nie nadaje wiem, żę jak byłem mały moi bracia wlali wode mineralną i wszystkie ryby padły [oczywiście niegazowaną] poza tym ona ma zamało minerałów potrzebnych rybie :?

A po co chceż dawać do akwarium wode mineralną :?: :?: :?:
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

nie chciałem, poprostu byłem ciekaw (ciekawość ludzka nie zna granic)
a żwirek wulkaniczny?
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Witam :!:

Bardzo fajny stolik pod akwarium. Zanim na nim akwa polozysz to daj jakas warstwe, wiesz chyba o co chodzi np.: styropian lub gabke.

Wode mineralna odradzam, rybkom moze zaszkodzic. A co do zwirku wulkanicznego to nie wiem poszukam troche info o nim i Ci podpowiem.
Piszesz ze masz juz nawoz dla roslin IMO to powinno wystarczyc :wink:

Pozdrawiam Mateusz 8)
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Podstawka już jest, dzięki za zainteresowanie się tematem
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Wody mineralnej nie polecam :?
A co do żwirku wulkanicznego to niewem :? Ale mnie się wydaje że grys bazaltowy to skała wulkaniczna,
(miałem o tym ostatnio ciekawostki na geografii) :wink:


A i jeszcze sugestia dotycząca stolika, ja jak kupiłem moje akwa 300 L niemiałem go na czym postawić i musiałem coś wymyślić, myśleliśmy z tatą nad właśnie podstawą marmurową albo granitową, ale znajomy mojego taty który ma zakład kamieniarski odradził to pod takie akwarium, co jak co ale marmur i granit jest kruchy i pod wiekszym ciężarem może być BUUM :( , bo akwarium 300 L to ciężar rzędu 500 lub więcej kilogramów :!: :!:
Więc taki piękny :wink: (naprawde ładny), polecam ale pod akwa nie większe jak 200 L :wink: :!: :!:

A poza tym to kamień jest drogi :wink: :?
No ale od czego są metalowe profile :D ja mam wszystkie szafki z profili, no prawie wszystkie, ale pod 300 L konstrukcja właśnie z profili i na to przykręcone płyty drewniane :wink: A ta szafka 140 x 60 cm kosztowała mnie (znaczy rodziców :lol: ) troche ponad 200 zł :wink: :wink:
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Ja też mam znajemego kamieniarza :D , dlatego mam taki stolik. Większego akwarium od 200 L też bym nie postawił, chyba że to by była przemyślana konstukcja odpowiednio wzmocniona :wink: A to moje niedoszłe akwarium :(
Załączniki
Akwarium1.jpg
Akwarium1.jpg (28.52 KiB) Przejrzano 6006 razy
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Oj a ja bym sie bał na tym stoliku postawić to akwa, chodzi mi o nogi są chyba za krótkie, podejdzie ktoś popchnie i pum akwa na ziemi, lepsze by byłu najzwyklejsze dwie proste płyty a nie jakieś "fikuśne nóżki" :wink: :? :!:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tez zgadzam sie z tym że nózki troche za krótkie i fikusne ale raczej z powodu czy wytrzymaja a nie z powodu ze ktos je traci iakwa spadniebo akwarium ma swoja wage a 200l wypełnione woda wazy cos około 300kig wiec raczej tak tracic sie tego nie da :wink:
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Chyba żartujecie :) :) :) te "fikuśne" nóżki jak je nazwaliście ciężko by było uszkodzić, aż takim matołem to ja nie jestem żeby stawiać taki ciężar na niepewnej podstawie. A i kamieniarz nie robi byle czego, nie takie żeczy robił. Ten stoliczek ma wytrzymać 250 kilogramów. Moje akwarium będzie ważyć około 160-180 max a i tak nie wiem czy aż tyle :wink: :wink: :wink: Przy większych akwariach stosuje się grubsze płyty i inną konstrukcje :wink:
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No a ja zrozumiałem ze masz zamiar postawic na nim 200l akwa :oops: No nic 112 bedzie wazyło na moje oko 150kg.Tylko póki nie jest wypełnione woda a stoi na tym stoliku to naprawde musisz uwazac zeby go ktos nie potracił.
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Przecież napisałem w opisie że zakładam 112L. Podstawka pod akwarium też jest przyklejona do stolika tak więc nie ma mowy żeby akwarium spadło

pozdrawiam
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Pod większe akwa absolutnie nie radze robic konstrukcji z marmuru, granitu i innych kruszyw :D Z resztą pisałem już o tym wcześniej :wink: :roll:
Poprostu przy ciężarze rzędu 500 kg nawet najlepsza konstrukcja nie pomoże bo sie to poprostu "rozsypie", a poza tym nie opłaca sie, ja zawsze radze profile stalowe, tego się trzymam :wink: :D
POZDR
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Gupoty opowiadasz Thom (AS), podejrzewam, że jesteś niedouczonym uczniem, wcześniej zapoznaj się z produkcjią technologiczną. Ja może nie mam pojęcia co do akwarium ( a to, że miałem akwarium 100 L dziesięć lat temu jest mało ważne), ale ty masz jeszcze mniejsze pojęcie co do konstrukcji granitowych i jesteś opóźniony w rozwoju jeżeli tak myślisz. Jeżeli nie wiesz o czym mówisz, nie wypowiadaj się na ten temat.
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Witam,

Dla mnie stolik wydaje sie byc solidny.

Nie powinniscie tak reagowac, spokojnie :wink:

Pozdrawiam Mateusz 8)
ODPOWIEDZ