Żwirek wulkaniczny i woda mineralna...

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Jakie 200 L ??? O co chodzi? Skąd wam się cały czas bierze 200?? Brak mi już słów
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

nazek1 pisze:A tak poza tym, czy granirowe schody czy parapety też wam się kojarzą z cmętarzem?
:lol: Nie napisałam, że granitowy stolik kojarzy mi się z cmentarzem, tylko forma/styl stolika... Sam kamień jest bardzo ładny.
Owl pisze:ja bym wybrał koralowy ale decyzja jest twoja :D
Jakie rybki planujesz? Jesli to będzie Tanganika albi Malawi to żwirek koralowy jest ok, ale przy innych rybach odpada, bo zatwardza i alkalizuje wodę. No i najtańszy nie jest :roll:
michal111 pisze:Moim zdaniem takiej konstrukci stolik nie wytrzyma ciężaru 200l zbiornika te nużki są za ciękie :lol: ale ja się tam do końca na tym nie znam 8)
Nie znasz się "do końca" i nie doczytałeś tematu, ale napisałeś cokolwiek i to się liczy :D Ja tam wierzę w te "ciękie nużki", bo one by mogły ze 3 takie akwaria unieść...
Nazek1, jak widzisz, "wujków <dobra rada>" Ci tutaj dostatek :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

:lol: :lol: :lol: :P. AMNESIAC właśnie chyba bedzie skalisty wystruj Tanganika tak? Koral może być. Nie wiem zastanawiam się jeszcze mam ze cztery dni na to. Dzięki za rady michal111 :lol:
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

nie, będzie tylko żwirek wulkaniczny. za małe mam doświadczenie żeby stwożyć jakiś biotop. I akwarium też chyba mam za małe
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmmm czemu twierdzisz ze masz za małe akwa :?: Hmm 2 gatunki pyszczaków z Malawi mógł bys hodowac oczywiscie w rozsądnych ilościach i odpowiednie gatunki.Wielo gatunkowe tez fajna sprawa :D
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Mógłbyś hodować również muszlowce albo lelupki, ciekawe rybki bardzo, ja właśnie zakładam akwa z muszlowcami :wink:
POZDR
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

jeszcze się zastanowie, i tak musze czekać na przypływ gotówki, koło środy ruszam

pozdrawiam
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Baartek
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2005 16:08

Post autor: Baartek »

jak na pyszczaki zreszta inne pielegnice to co najmniej 300 litrow :idea:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Baartek khem a skąd masz takie wiadomości :?: 1cm ryby=1litr.Powiedzmy nawet że na pyszczaki zastosujemy 1cm ryby 2litry wody to i tak wyjdzie Ci że w 112l mozna chodowac 10 ryb.
Baartek
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2005 16:08

Post autor: Baartek »

:!: A mi wcale ten stolik nie wydaje sie solidny! kompletni. nie postawil bym na tym nawet 50l. :!: :!: :!:
Baartek
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2005 16:08

Post autor: Baartek »

(Ten poprzedni post to o tym stoliku na pierwszej stronie) Owl jezeli on tam chce hodowac kilka pyszczakow to ok. po co tu zaraz obliczenia matematyczne ktorych nie nawidze. Ale jezeli chce miec maly ekosystem z pielegnicami a w nim najwyzej 30 osobnikow to akwa musi miec co najmniej 300l!!! jEZELI JEGO RYBY BEDA MIALY DO 15 CM DLUGOSCI TO W 112 L ZMIESCI SIE 8 RYB, A JEZELI POWYZEJ 15 CM TO W 100L NIE ZALECA SIE HODOWLI TAKICH RYB. Moze zaprzeczysz!
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

Baartek twoja sprawa, powiedziałeś co wiedziałeś :D
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

a tak w ogóle to pracownicy u tego znajomego kamieniarza mają akwaria zaczynające swój litrarz od 160, i jakoś te stoliki wytrzymały kilka lat

pozdrawiam
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Baartek to czego nie nawidzisz to twoja sprawa.Taka jest zasada dotyczaca ryb w akwa.jesli chce się miec 30 ryb z gatunku pielegnic to obawiam sie że nawet 300l nie wystarczy.Zgadzam sie ze nie powinno sie trzymac ryb przekraczajacych 15 cm w 112l akwa ale nie wszystkie pyszczaki maja po 20cm i więcej.Ja napisałem odpowiednie gatunki a nie jakiekolwiek :!: Khem post juz jest kompletnie nie na temat ...Piszcie o tym żwirku :!:
Przemek
nazek1
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2005 12:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nazek1 »

rezygnuje ze żwirku koralowego, założe chyba akwarium wielogatunkowe na bazie żwirku pochodzenia wulkanicznego, a czy mógłbym do niego wsypać z 2 kg koralu? czy niebardzo? :roll:
Nowy użytkownik (Laik w tym temacie) Zakładane akwarium 112 L
ODPOWIEDZ