mieczyki ..........??

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

mieczyki ..........??

Post autor: kamil50 »

Mam problem z mieczykami bo jak nie raz sobie czytam to mówiliście że żyworódki nie powinno sie trzymać jedną samice na jednego samca , a w moim przypadku mam jedną samice na dwa samce i samica ich gania i nie daje im pływać ciągle siedzą w kącie i tylko najedzenie przychodzą. CO JEST Z MIECZYKAMI.

Akwa 50l : 4 kiryski spiżowe , 3 mieczyki i 4 molinezje
temp.24-26 mam 6 nurzańców jedną żabienice i jakieś dwie niskie szerokolistne. Co tydzień wymieniam im 25% wody. Filtr aquael fan-1 (wewnętrzny). Co do innych pomiarów wody nieznam. Jedną jażeniówke nie wiem jakiej mocy ale większych problemów z glonami i roślinami niemam więc myśle że ok.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Z tego co wiem, to żyworódki powinno sie trzymać z przewagą samic...

a akwarium 50l na mieczyki i molinezje to jest BARDZO MAŁY zbiorniczek :evil: i te ryby nie powinny być w nim trzymane! Więc nie dziw się, że zachowują sie nie tak, jakbyś chciał.

Jeżeli chcesz być zadowolony z hodowli mieczyków i molinezji to:
zmień zbiornik na przynajmniej 150l, dokup trzy samice mieczyka i jeszcze jednego samca (dwa potrafią walczyć ze sobą stale).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

gdy bedziesz posiadal wiekszy baniak wowczas agresja samcow a takze tej samicy rozlozy sie rownomiernie i podziela akwarium na rewiry i bedziesz mial spokoj.a samica jest agresywana bo nie kazdemu sie podoba jak 2 facetow sie za nia ciagle ugania i w dodatku nie ma gdzie uciekac :evil: stad jej agresja ona sie tylko przed nimi broni bo traktuje ich jak natretow
ZMIEN ZBIORNIK NA WIEKSZY :!: :!: :!: wowczas bedzie dobrze :)
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

a gdybym zrezygnował z molinezji i mieczyków to mógógym trzymać barwaniaki czerwonobrzuche, parke
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Myślę, że musisz jak na Twoje akwa zrezygnować z molinezji i mieczyków. A jak dla mnie barwniak też się na to akwa nie nadaje. Rybka potrzebująca wiele kryjówe, jaskiń itp. I dorasta do 10-12 cm, więc razem z innymi rybkami nie bardzo chyba bedzie na to miejsce. No chyba, że już nic więcej nie dołożysz do tego akwa, oczywiście po wydanu mieczyków i mlinezji.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ