Wymiana Wody

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
zuk1989
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2006 20:07

Wymiana Wody

Post autor: zuk1989 »

Witam mam pytanie przeczytałem że ,,jak juz mina te dwa tygodnie potrzebne na dojrzenie akwarium mozemy zaczac wpuszczac pierwsze ryby''a jak wpuściłem odrazu to co może sie stać?? Prosze o szybka odpowiedz bo nie wiem co robić :(
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Może sie stac najgorsze i wszystkie ryby mogą Ci po prostu zejsć. Niestety rozwiązanie tego problemu teraz jest trudne, jesli mozesz oddaj ryby na przechowanie do akwarium, do sprzedawcy, nie wiem..w miejsce gdzie sa juz przygotowane warunki. A dwa poczytaj o akwarystyce, zobacz jak i co z czym sie je, jak sie do tego przygotowac, kiedy wpuszczac rybki, jak ma akwarium wygladac aby startowac i jak je pielegnowac. gdy bedziesz mial juz te wstepna wiedzie..mozesz zaczynac. Inaczej konczy sie tragicznie. Zapewniam!!!

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Jeśli odczekałaś 2 tyg. to dobrze.
Jeśli wpuszczasz rybki odrazu moga być problemy, choroby itp.
Wszystko też zalezy od rybek jakie masz. Niektóe są delikatne i nie wytrzymają, a inne wytrzymają.

Napisz dokładnie co się stało.
Czołem :)
zuk1989
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2006 20:07

Post autor: zuk1989 »

To ja może dodam że mam akwarium od 3 lat i znam sie dosyć :) tylko od roku nie wymieniałem wody bo ryby mi nie zdychały a jak wymieniałem do 1/4 wody w akwarium. Teraz miałem ochote wymienic wystój w akwarium i wymieniłem całą wode a następnie wpusciłem rybki.Dodam że mam w akwarium 3 neony inesa,4neony czarne,hokejówke,kirysa i 2 glonojady :)Aha dodałem do wody troche płynu ichtiosanu:)
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Piszesz, że się znasz, to w takim razie czemu wpuściłaś ryby odrazu po zalaniu wodą?
Ja wczoraj też zrobiłem taki niby restart, ale przy tym wymieniłem połowe wody więc rybom nic się nie stało.

Napisz jakie masz akwarium, ile litrów, jaki parametry wody itp.
Czołem :)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

zuk1989 pisze:To ja może dodam że mam akwarium od 3 lat i znam sie dosyć :) tylko od roku nie wymieniałem wody bo ryby mi nie zdychały a jak wymieniałem do 1/4 wody w akwarium. Teraz miałem ochote wymienic wystój w akwarium i wymieniłem całą wode a następnie wpusciłem rybki.
Tak znaz się, ale nie dosyć, chyba że dosyć słabo.
Jak można w akwa nie wymieniać przez ROK wody i jak mozna wpuścić rybki od razu po zalaniu akwa.
Ty się nie znasz, Ty po prostu robisz niedozwolone doświadczenia na zwierzetach.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

"tylko od roku nie wymieniałem wody bo ryby mi nie zdychały" Radzę Ci zapoznać się z podstawami akwarystyki, nawet czytając posty na tym forum, a potem dopiero twierdzić, że się choć trochę na niej znasz. Zgadzam się z Mireksem: to, co robisz, to są eksperymenty na rybach. Aż jest mi trudno uwierzyć w to, że ktoś mając akwarium od trzech (jak piszesz) lat nie ma pojęcia o jego utrzymaniu.

Proszę, opisz nam swój zbiornik, zobaczymy, co da się zrobić i w czym będziemy mogli Ci pomóc.

Na zakończenie dodam, że neony Inesa powinno się trzymać przynajmniej w ilości 6 sztuk, tak samo hokejówkę, bo to są ryby typowo stadne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
grzegorz15
Posty: 45
Rejestracja: 28 lip 2006 18:12

Post autor: grzegorz15 »

masz link poczytaj sobie troche www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=638
112l
10 neonów innesa
10 neonów czerwonych
4 neony czarne
5 kirysków
3 gupiki
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Khem - no to ja też od roku wody nie wymieniałem, tzn. robię małe podmiany - spuszczam z pół wiaderka (albo wcale) i dolewam czystej wody. Woda jest super-czysta, rybki żyją i mają się nieźle.
Poprzedni właściciel mojego akwarium miał go ze 2 lata i robił jeszcze bardziej radykalnie, tzn. dolewał jedynie to co wyparowało.

Jeśli nie ma przerybienia to nie ma co przesadzać z tymi podmianami.

A co do kąpania rybek w świeżej kranówie to oceniam jako sadyzm :evil: Gdzie niegdzie jeszcze chloruje się wodę, gaz ten może uszkodzić skrzela i podrażniać oczy rybkom. Woda powinna odstać dobę przed dolaniem do zbiornika a przynajmniej kilka dni jeśli jest to restart.
100 l: reaktywacja
Obrazek
ODPOWIEDZ