Gurami z bocjami

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Gurami z bocjami

Post autor: Grievous »

napisalem juz raz nowy temat na ten temat. Wlasnie kupilem gurami i w poprzednim temacie wiekszosc osob wypowiedziala sie ze bocja wspaniala moze byc razem z gorami. Jednak widze ze gurami schowaly sie za filtrem i z tamtad nie wychodza. Czy to kwestia tego ze sie nawzajem gryza czy ze to moze pierwsze dni i po prostu sie boja czy cos takiego??
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Ja uważam, że absolutnie nie. Gurami to są ryby terytorialne i agresywne (wiem bo miałam) bocje natomiast to rybki spokojne (chociaż czasami potrafią zaskoczyć). Nie będziesz miał w akwa spokoju. A przede wszystkim to jakiej wielkości masz akwa ?

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

tu nie chodzi o to ze gurami bocje ganiaja tylko gurami mi sie za filtrem schowaly i nie wiem czyja to wina- czy bocje - raczej nie. Moze to pierwsze dni?? dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

moja bocja wspaniała walczy z ramirezkami jak lew nawet podejrzewam ja o skaleczenie samiczki... dwóch na jedna jada i nie dają sobie rady hehe
kozak z mojej bocji
akwa 540L
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

Akwarium 150L

Moze dlatego walczy ze jest jedna bocja?? One wola raczej mieszkac w grupach.

Istnieje opcja zmień, dlatego nie piszemy posta pod postem B.
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

podobno wiekrza moze byc jedna tak tu pisali na forum "mniejsze zlo"
do mojej obsady chce wlasnie dokupic kilka bocji, proponowano mi karlowate ale niewiem jeszcze czy tak zrobie czy moze 3 wspaniale dokupie.
ps ramirezki walcza z bocia bo wchodzi na ich rewir gdy bocia odpuszcza i odplywa pare cm dalej od rewiru ramirezek wszystko sie uspokaja
akwa 540L
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

dziwne te gurami. Patrze sie na nie i inne ryby im nie dokuczaja. Chowaly sie za filtrem to tak filtr przesunalem ze tam narazie nie wchodza. Moze sie troche oswoja. Wystarczy ze do pokoju wchodze a one juz wariuja
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie masz roślin, wśród których gurami mogą się schować? Nie przesuwaj filtra, jeżeli nie masz innych kryjówek. Niektóre ryby potrzebują dosyć długiego okresu za zaaklimatyzowanie się w akwarium. I muszą mieć miejsce do ukrycia się.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

moze i tak ale martwie sie ze nic nie jedza i dlatego im filtr przesunalem.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Nie wiem jaki masz litraż, ale gurami wymaga dośc dużych zbiorników. Jeśli Ci się teraz chowa..poczekaj, sprawa się odwróci to gurami zdominuje Twoje akwa w taki sposób, że bedziesz się bał o inne rybki, jeśli Twoje akwa nie jest ponad 120l. To bardzo, alo to bardzo terytorailne ryby (najlepiej ich terytorium to całe akwa). Zatem, ryby są młode zapewne i jeszcze nie oswojone ze zbiornikiem. A bocje nie są rybami atakującymi, raczej znajdującymi sobie cichy zakątek i leżącymi (czasem wręcz w ludzkiej pozie) w różnych miejsach odcietych od innych ryb. Zatem jak wspomniałam to kwestia czasu w Twym akwa.
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

karola tak patrze na twoje posty i do konca nie wiem czy ty wogole sie orientujesz w akwarystyce. Nie chce ci dokuczyc ale na to wyglada. Pytasz sie jaki mam litraz-popatrz do gory przeciez pisze
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
karola tak patrze na twoje posty i do konca nie wiem czy ty wogole sie orientujesz w akwarystyce. Nie chce ci dokuczyc ale na to wyglada.
Wiec teraz ja sie zapytam! Co w poscie Karola jest takiego co by wskazywalo na to, ze sie nie orjetuje? To co napisala jest prawda! A to, ze nie doczytala sie, ze akwa ma 150l to nic zlego!? Ja tez musialem ekstra spogladac.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Grievous
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2006 14:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grievous »

ja widze ze sie nie orientuje bo chce na wszystko odpowiedziec chociaz nie wie. Mowi na okolo i mysli ze komus tym pomaga o to mi chodzi
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Grievous widocznie nie jestem tak bystra jak Ty i nie dostrzegłam - Watsonie, że już to podawałeś. Za co rzeczywiście przepraszam. Jednakże, jeśli nie chcesz korzystać z moich rad, masz jeszcze ponad 2000 innych userów tego forum i wielu z nich na pewno znających sie na akwarystyce lepiej niż ja.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
A ja chcialbym wiedziec co w poscie Karola jest pisane na oko?!!
To, ze Gurami sa bardzo terytorialne...to FAKT! To, ze Bocje leza na dnie (wygladaja jakby byly martwe lezac na boku...wygladaja jakby spaly) to FAKT! Ze Bocje raczej nie agresywne...to FAKT! Ze rybki mozliwe sie jeszcze nie zaaklimatyzowaly to FAKT! Pozatym masz malo kryjowek! No i kazdy stres (przesuwanie filtra, wszelkie prace wykonywane przy akwa) nie polepsza sytuacji...wrecz odwrotnie! Wiec...???
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ