Ogryziony gupik

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

Ogryziony gupik

Post autor: Stone D »

Witam ponownie
Cieszę się akwarium, kilka miesięcy. Mam za sobą zwalczenie plagi glonów (kwaśny torf), problemy z bojownikami atakującymi gupiki (zwrot do sklepu agresorów) i w sumie to tyle.
Radość moja jednak nie trwała dlugo, gdyż obudziłem się pewnego ranka i znalazłem mojego nowego, niebieskiego gupika (samczyka) z niemal całkowicie wygryzionym ogonem (dodam, że razem z nim zakupiłem jeszcze jednego-pomarańczowego samczyka, tego jednak nikt nie pogryzł).
Nie wiem kto jest winowajcą, zwłaszcza, że do tej pory w akwarium pływały 4 inne gupiki i nie było najmniejszych oznak agresji z niczyjej strony (zupełnie jakby kolor niebieski komuś przeszkadzał). Podam poniżej skład akwarium, być może ktoś znajdzie rybkę, której tak bardzo przeszkadza kolor niebieski.

6Xgupiki (2 samiczki)
3Xkakadu
3Xpielęgniczki boliwijskie
4Xdanio (czerwone prążkowane i nakrapiane)
2Xkiryski panda
1Xzbrojnik (nakrapiany na pomarańczowo)
1Xlabeo bicolor (nieduży)
2Xloricaria
2Xduch amazoński

Zbiornik ma 150 litrów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja bym stawiał na pielęgniczki, bo Labeo atakuje zazwyczaj tylko czerwone ryby, bo mylą mu sie z innymi Labeo (tak pisało w jakieś ksiażce), u mnie gonił też kosiarke (to było kilka lat temu).

PS. te 150 litrów to niedługo bedzie za mało dla tych duchów
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

Post autor: Stone D »

Dziękuję za odpowiedź - co do duchów to niestety zdaję sobie sprawę i już myślę o 700 litrówce.
Jeśli natomiast chodzi o gupika, to właśnie wpadła mi w oko samiczka danio, która go nieźle pogoniła. Wiem, że danio to bardzo łagodne rybki, ale może te czerwone (jakieś modyfikowane) są bardziej agresywne. Czy to możliwe? Gupik po każdej nocy wygląda coraz gorzej.
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

z reguły danio gonią wszystkie rybki (sam je miałem lecz wydałem) lecz czasami, gdy mają za mało miejsca umieją atakować rybki z długimi płetwami (tak jak brzanki sumatrzańskie
ODPOWIEDZ