Duch amazonski i motylowiec

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Duch amazonski i motylowiec

Post autor: SnoozE »

Jestem ciekaw waszych opini na temat ducha amazońskieg (Apteronotus albifrons) i motylowca (Pantodon buchholzi). Szukam jakis ciekawy ryb do mojego baniaka. Troche czytalem na necie i zastnawiam sie czy ducvh przypadkiem nie zainteresuje sie neonkami lub krewetkami ? A jak to ma sie do motylowca ? Mozecie polecic jakies inne ciekawy rybki ...
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Dla ducha masz za małe akwairum, on dorasta do 50 cm.
Czołem :)
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

Brian pisze:Dla ducha masz za małe akwairum, on dorasta do 50 cm.
A wiesz cos na temat motylowca ?
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Na temat motylowca to moze ja cos napisze. Hodowalem te ryby juz wiele lat. (Powoli chyba wiecie, ze mam fiola na punkcie ryb z Afr zentralnej i zachodniej) Wiec jest to ryba dosc agresywna. Ma naprawde w stosunku do wielkosci ciala wielka paszcze. Uklad i wielkosc przypomina pysk Arowany. Karmilem je (mialem parke) Glownie larwami macznika mlynarka i wszelkimi muchami, pajakami, zuczkami. Pokarm ktory tonie jest atakowany tylko jakies 2 do 5cm max pod tafla wody. Platkow moje nie przyjmowaly! Krewetki niestety podplywajac pod tafle wody nie maja szans przezycia! Niedlugo bede likwidowal kilka mniejszych akwa i zakladal jakies 200 do 250l. Biotop Afr zentralna (Kongo). I tam wlasnie beda one tez plywaly. Zbiornik powinien miec troche mniejsca powiedzy tafla wody a pokrywa (rybki czesto skacza) i byc bardzo szczelny!
Ogolnie polecam bardzo te rybki!
Pozdrawiam Marcin!
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

sum pisze:Hey!
Na temat motylowca to moze ja cos napisze. Hodowalem te ryby juz wiele lat. (Powoli chyba wiecie, ze mam fiola na punkcie ryb z Afr zentralnej i zachodniej) Wiec jest to ryba dosc agresywna. Ma naprawde w stosunku do wielkosci ciala wielka paszcze. Uklad i wielkosc przypomina pysk Arowany. Karmilem je (mialem parke) Glownie larwami macznika mlynarka i wszelkimi muchami, pajakami, zuczkami. Pokarm ktory tonie jest atakowany tylko jakies 2 do 5cm max pod tafla wody. Platkow moje nie przyjmowaly! Krewetki niestety podplywajac pod tafle wody nie maja szans przezycia! Niedlugo bede likwidowal kilka mniejszych akwa i zakladal jakies 200 do 250l. Biotop Afr zentralna (Kongo). I tam wlasnie beda one tez plywaly. Zbiornik powinien miec troche mniejsca powiedzy tafla wody a pokrywa (rybki czesto skacza) i byc bardzo szczelny!
Ogolnie polecam bardzo te rybki!
Pozdrawiam Marcin!
Ok dzieki za info. Myslisz ze nawet krewetka amano by sie zaintersowaly - okolo 5+ cm ? A dorosle neonki ? :)
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Tak wielkich (5cm+) krewetek amano jeszcze nie widzialem :oops:
Samce Gupika,mlode samiczki, Proporczykowce Kap Lopez, no i chyba neonki tez byly by na dluga mete tylko pokarmem. Jednak jezeli bedziesz chcial ducha amazonskiego tez chodowac...to zapomnij zaraz o tego typu rybkach!
Czesc Marcin!
Ps: Moje Motylowce polykaly na raz, normalnej wielkosci koniki polne.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2006 18:01 przez MarcinX, łącznie zmieniany 1 raz.
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

sum pisze:Hey!
Tak wielkich (5cm+) krewetek amano jeszcze nie widzialem :oops:
polne.
Strzelilem troche z ich wielkoscia ale male nie sa. Dokladnie nie powiem ile bo musialbym je wylawiac a nie chce ich stresowac. Moze przy okazji kiedys zmierze. Jesli chodzi o amano to dorastaja nawet do 5cm - http://www.akwaria.pl/krewetki/caridina_japonica.html

Chyba dokupie jutro paletki + jakies krewetki filtujace ...
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
ODPOWIEDZ