Prozba o identyfikacje - PALETKI

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Prozba o identyfikacje - PALETKI

Post autor: SnoozE »

Dzis zakupilem za 2x 45PLN dwie paletki. Mam do was prozbe o dokladna identyfikacje. Sorry za jakos 2 zdjecia ale nie chcialem dluzej zostawiac wlaczonego i nie mialem jak zrobic lepszej fotki.

Paletka nr.1
Obrazek

Paletka nr.2
Obrazek
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Pierwsza paletka to pigeon blood. druga (kiepska fotka) wyglada jak red turkus, ale z niej zadnej pociechy nie bedziesz mial. Juz raczej nie powinna urosnac. To typowy szczurek.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Pierwsza paletka..to na pewno niestety nie jest pigeon blood, zapewniam bo takowe posiadam :) (pigeon blood - gołębia krew: no jak widac gołebia raczej to nie przypomina ;) )

Pozdrawiam[/b]
Mireks
200l - profil
____________________________________________
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

Paletka nr.1

Obrazek

Paletka nr.2

Obrazek
Obrazek

Czyli jak Paletk nr.1 Pigeoon Blood
nr.2 Red turkus (szczurek - cokolwiek to znaczy ?)
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Szczurek = paletka, która nie będzie nigdy ładna. Taki odrzutek, zkarłowaciały, niewybarwiony itp.
Czołem :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A mnie dziwi, że le pianka wydaje osąd na podstawie niewyraźnego zdjęcia i pisze "szczurek". Na zdjęciach zamieszczonych później wydaje się, że to jest bardzo ładnie wybarwiona paletka.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Tak na marginesie polecam fajną książeczkę Andrzeja Sieniawskiego "Zdrowe dyskowce" bardzo ciekawa (nie to że reklamuje !) tylko taką posiadam :P nie mam paleci ale zaczynam ją czytać, iiiii .... może kiedyś :roll: ...
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Po pierwsze by oceniac kolory i szczurowatosc trzeba znac wiek i wielkosc ryb Glebia koloru zalezy od cech przekazanych karmienia i wieku
Wiele odmian czerwonych konczy sie wybarwiac przy 14cm dlugosci
Szczurek wcale nie musi byc znieksztalcony i szary czasem zachowuje wszystkie proporcje a jedynie nie rosnie
Ponadto jesli one sa tylko dwie to uwazaj by nie pozabijaly sie o szyby
Placki to ryby stadne 4 to takie minimum by czuly sie razniej i nie byly bojazliwe
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Problem tkwi w tym,że na rynku jest bardzo dużo mieszańców.Pierwsza ryba ma coś z Pigeona,ale na pewno nie jest to Blood.Druga wygląda na Red Turquise,szczególnie na ostatnim zdjęciu.Nie wiem ,czy to zdjęcie wyszło kiepsko, czy też ma ona mętne oko i coś na ciele z boku.Przypatrz się na odchody ryb ,czy nie są np.galaretowate,ciągnące, czy przezroczyste.Napisz gdzie kupiłeś ryby i jakiej są wielkości.Pozdrawiam :wink:
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

BARA pisze:A mnie dziwi, że le pianka wydaje osąd na podstawie niewyraźnego zdjęcia i pisze "szczurek". Na zdjęciach zamieszczonych później wydaje się, że to jest bardzo ładnie wybarwiona paletka.
To co chcialem to zobaczylem i na pierwszym, niewyraznym zdjeciu. Wystarczy porownac wielkosc oka do reszty ciala i sprawa zalatwiona. A i ksztalt tez wiele daje do myslenia.
Jesli nie wierzysz to porownaj oko pierwszej paletki, pigeona. Tak sie sklada, ze paletki mam od okolo czterech lat. Sam sie na poczatku zachwycalem nimi jakikolwiek ksztalt by nie mialy. Teraz jest inaczej.
Wierzcie mi, ale szczurka da sie odroznic na pierwszy rzut oka. Chocby ta fotka . A caly watek tutaj .
Saddamek pisze:Tak na marginesie polecam fajną książeczkę Andrzeja Sieniawskiego "Zdrowe dyskowce" bardzo ciekawa (nie to że reklamuje !) tylko taką posiadam :P nie mam paleci ale zaczynam ją czytać, iiiii .... może kiedyś :roll: ...
Polecam rowniez "Grupy barwne dyskowcow i paletek". Tez Sieniawskiego.

Mireks pisze:Pierwsza paletka..to na pewno niestety nie jest pigeon blood, zapewniam bo takowe posiadam :) (pigeon blood - gołębia krew: no jak widac gołebia raczej to nie przypomina ;) )

Pozdrawiam[/b]
No to polece Ci ten watek .
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

"To co chcialem to zobaczylem " i tu jest cala prawda co chcial widziec to zobaczyl :lol:

jesli rybki maja 5 czy 6 cm to ciezko jest mowic o ksztalcie o wysokim czole itp.
Poczekamy na autora tematu i zobaczymy co napisze wiecej

La pianka mam pytanie Ty zaliczasz sie do tych hodowcow co twierdza ze przyzwyczaili swoje dyski do kranowy?
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Rybaczki pisze:"To co chcialem to zobaczylem " i tu jest cala prawda co chcial widziec to zobaczyl :lol:
No i nic innego nie dalo sie zobaczyc niz to co juz napisalem.
Rybaczki pisze: La pianka mam pytanie Ty zaliczasz sie do tych hodowcow co twierdza ze przyzwyczaili swoje dyski do kranowy?
Na poczatku tak bylo, ze zyly w rurowicie. Pozniej dobrala mi sie para i co chwila skladala ikre. Pojawialy sie maluchy, ale woda byla zbyt kiepska i kupilc musialem RO. teraz juz nie chce mi sie rozmnazac paletek (tzn dalej klada ikre w ogolnym, ale nic zazwyczaj z niej nie zostaje), ale skoro mam juz osmoze to dalej jej uzywam.[/quote]
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Nie chcialem sie wtracac..jednak musze powiedziec, ze le pianka ma racje! Ta druga rybka to kompletny szczurek! Sama wielkosc oka w porownaniu do reszty ciala...oje, oje! proporcje rybki....kazirodztwo od wielu pokolen... Piszczie co chcecie. Ja osobiscie nie chcialbym jej nawet za darmo. Pierwsza jest za to piekna!!!
Czesc Marcin!
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

Na to wychodzi ze kupilem szczurka - pewnie gosc go w sklepie nie przyjmie spowrotem - widzialy galy co braly :). Najlepsza nauka to ta na wlasnych bledach.
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

tak apropo to czy mozna palrtki ze skalarami trzymac ?? podobno skalary roznosza choroby na które choruja paletki i odradza sie trzymanie tych ryb w jednym zbiornuku... czy to p[rawda??? moze ktos to wyjasni bo ja nie jestem pewny
akwa 540L
ODPOWIEDZ