prośba o identyfikację roślinek :)

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

prośba o identyfikację roślinek :)

Post autor: pszczółka »

Mam w moim małym baniaczku 3 roslinki, których nazw nie znam :oops: może ktoś z użytkowników forum wie co to za gatunki? wystarczą mi polskie nazwy. Oprócz nich mam od niedawna moczarkę i mech jawajski, z których planuję zrobić dominujące w akwa. Narazie czekam aż roślinki zaczna "iść w górę" i zarastać zbiorniczek. Nawożę kulkami Filtus od niedawna. Moje pytania- czy te roślinki będą pasowały do biotopu Azji, który próbuję stworzyć, czy też powinnam je wymienić? jesli tak, to na jakie (nieproblemowe) gatunki? acha, czy ma ktoś z Was może taką roślinkę jak GAŁĘZATKA- ciekawa roślinka, chciałabym dowiedzieć się czegośkolwiek na jej temat :wink: dużo pytań, zobaczymy jak będzie z odpowiedziami :wink: a oto i moje roślinki 1) Obrazek

2) Obrazek

3) Obrazek

przepraszam za kiepską jakosć fotek :oops:
wróciłam :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Na fotce nr.1 jest kryptokoryna, ale nie wiem jaki to dokładnie gatunek, nr.2 nie wiem co to za roslinka, a na fotce nr.3 jest bakopa drobnolistna
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

No to coś już wiem- dzięki. Pasują do Azji czy niebardzo? co ewentualnie dodać?
wróciłam :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na fotce nr 2 jest stroiczka. Lubi dużo światła, należy ją przycinać w połowie łodygi i ponownie sadzić w żwirku. Wtedy z odciętego kawałka znowy puszczą się liście, a posadzony do żwirku ukorzeni się.
Na fotce nr 1 to chyba jest jakaś zwartka, ale zdjęcie jest tak niewyraźne, że trudno rozpoznać. Może to kryptokoryna, jak pisze Chemik. Mniej wymagająca roślina od stroiczki.
Na fotce nr 3 jest bakopa drobnolistna, o podobnych wymaganiach jak stroiczka.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

BARA pisze:Na fotce nr 2 jest stroiczka. Lubi dużo światła, należy ją przycinać w połowie łodygi i ponownie sadzić w żwirku. Wtedy z odciętego kawałka znowy puszczą się liście, a posadzony do żwirku ukorzeni się.
jesli ta dziwna nazwa :) 'stroiczka" to to samo co LOBELIA to sie zgadza :)
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie wiem, czy "stroiczka" to dziwna nazwa, ale tak - to jest inaczej lobelia.

patrz np: http://www.mikrojezioro.met.pl/atlas_ro ... belia.html
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ