Molinezja i jej dzieciaczki

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

Molinezja i jej dzieciaczki

Post autor: Rybnik90 »

Witam
jest pod spodem jeden temat o rozmnazaniu molinezji a tak sie zdazyło ze wczoraj moja samiczka tez siedziała w jednym miejscu i nagle pojawilo sie 7 mlodych około 8-10 mm dlugosci czarne wiec teraz mam problem

nie mam kojca ani drugiego akwa wiec co mam zrobic ? czy one dorosna w słoiku ? co ile musze im dawac jedzenie i ile one beda rosły do czasu az bede mogł je wpuscic do akwarium ogólnego?

z gory dzieki
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Słoik odpada - chyba że 10 litrowy i z całym osprzętem jak w normalnym akwarium ;) - jak masz dość dużo roślin (szczególnie pływające), kryjówek to powinny dać jakoś radę aż np. zaopatrzysz się w kojec, moje to kiedyś nawet w żwirze się chowały .... Karm ze 3 razy dziennie malutkimi porcjami zmielonym nawet jak nie masz innego - zwykłym pokarmem suchym. Zanim wpuścisz do ogólnego zbiornika to myślę że minie ze 3-4 tygodnie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

Post autor: Rybnik90 »

a co do pokarmu

czym karmic te duze ??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

tak, jak do tej pory. Molinezje są wszystkożerne. Płatki, pokarm mrożony, tabletki.
Maluchom mocno wszystko rozdrabniaj.

Z tego co pamiętam, to masz akwarium 25l. Jest MOCNO za małe na trzymanie molinezji. Tym bardziej, że małe będą szybko rosły. Postaraj się o zbiornik przynajmniej 100l. Molinezje dorastają do 12 cm.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

Post autor: Rybnik90 »

75 L wystarczy ?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

BARA pisze:. Postaraj się o zbiornik przynajmniej 100l. Molinezje dorastają do 12 cm.
Uzyskałes odpwiedz jaki zbiornik jest odpowiedni.Nie mniejszy.A wiekszy nawet wskazany.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Rybnik90
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2006 8:12

Post autor: Rybnik90 »

a czy z powodu zbyt malego wieku molinezji mogla ona miec okolo 7 mlodych ? czy beda one mialy jakies wady wrodzone ? bo ta samiczka na pewno jesczze nie ejst dorosla

i jak ona zachodzi w ciaze?
Obrazek
gabyyy
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2007 18:49
Lokalizacja: Wesoła

Post autor: gabyyy »

A dlaczego mają mieć wady?? Tak, młode samiczki zawsze mają mało dzieci. :) A zachodzi w ciążę normalnie< samiec ją zapładnia przy pomocy gonopodium.

patrz na date ostatniego postu
Zablokowany