Opinie na temat akwa

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jaanna
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2006 15:46
Lokalizacja: Legnica

Opinie na temat akwa

Post autor: Jaanna »

Chciałabym zasięgnąć waszych opini na temat takiego zestawu:

Zestaw akwarystyczny 54l:
- akwarium prostokątne 60x30x30 cm,
- bardzo estetyczna pokrywa z oświetleniem 1x15W,
- filtr Eheim 2007,
- grzałka Jager 50W,
- napowietrzacz,
- podkładka pod akwarium - mata,
- termometr.

1. Jakie rybki można w nim hodować?
2. Czy stosunkowo łatwo można utrzymać w równowadze biologicznej takie akwarium?
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Z forum wiem, że 15W to za mało, musisz policzyć 0,5W na 1l wody, czyli 54l to 27W o ile mnie kalkulator nie myli :wink: też mam w planach akwa 50-60l :D i to już niedługo :!:
wróciłam :)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Dzisiaj mam dzien na podwazanie teori wiec i Tobie Ewo nie przepuszcze :lol:
Najpiewr pytamy sie delikwenta czy akwa ma byc z wymagajacymi roslinami czy moze korzeniowisko z anubiasami i paprotnica
Jesli to drugie to 15W wystarczy :lol:
Pozdrawiam
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Hehehe, no dobra, racja, Ty masz doświadczenie. Podałam informację jaką sama uzyskałam na forum, chciałam być też troszkę przydatna, a nie tylko robić tu za eksperta od stwarzania problemów i zadawania kilogramów głupich pytań :roll: hihi.
wróciłam :)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Co sie smucisz nie smiem nazywac sie ekspertem :lol:
Poprostu takie sa wymagania swiatlo dla roslin albo "slabe" swiatlo dla ryb(niektore gatunki)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2006 19:00 przez Rybaczki, łącznie zmieniany 1 raz.
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pogadujecie sobie, ale Joannie nie odpowiedzieliście.

Joanno, skłaniam się do wypowiedzi Pszczółki, że w pokrywie przydałaby się jeszcze jedna świetlówka - koniecznie, jeżeli chcesz mieć ładnie doświetlony zbiornik z rosnącymi roślinami.
Opisane wyposażenie akwarium jest ok. Pamiętaj, że po zalaniu zbiornika wodą powinnaś poczekać min. 2 tygodnie na wpuszczenie rybek. Rośliny możesz posadzić po tygodniu. W tym czasie filtr powinien działać bez przerwy (zawsze tak powinien chodzić) a światło powinnaś włączać standardowo na 10-12 h w ciągu dnia.

Z roślin polecam Ci na początek kryptokoryny i mikrozorium oskrzydlone, mech jawajski, wgłębkę na powierzchnię zbiornika, na dno jakiś spreparowany korzeń. Oczywiście zakładając, że chcesz mieć takie akwarium, w którym są rośliny i korzenie.

Co do rybek: powinny być niewielkich rozmiarów, dorastające do max 6 cm. Nie wiem, jakie mogą Ci się spodobać, poszukaj trochę w necie informacji. Zwróć uwagę na neonki, razbory (klinowa i Hengela), danio pręgowane i danio lamparcie, gupiki Endlera i zwykłe, kiryski na dno.
Pamiętaj, żeby rybek nie było za dużo.

Przykładowo:
neony Inesa 10 sztuk
gupiki Endlera 3 pary
kiryski panda 3 sztuki
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ