Mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Mętna woda

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Witam wszystkich. Jestem akwarystą (jesli wogóle moge cos takiego o sobie powiedziec) od 2 tygodni, czytając kilka postów na tutejszym forum stwierdziłem ze popełniłem juz mnóstwo błędów, na szczescie bez konsekwencji dla ryb, gdyz wszystkie zyja i maja się dobrze(według mnie). A jednak woda w akwarium nie jest taka jak bym chciał, jest mętna i pływaja w niej takie jakby drobinki czegoś białego. Juz wiem ze za szybko wpuściłem rybki, ale chciałbym, wiedziec jak sie tego pozbyć, stosuje sera toxivec i sera aquatan, ale nie bardzo pomaga. Wode podmieniałem dwa razy po jakies 15 litrów, akwarium ma 54 litry. Nie wiem co robic wiec pytam znawców.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Witaj. Środki, które stosujesz są zasdniczo do uzdatniania wody, pozbycia się metali ciężkich, pozbycia się chloru..ale nie do wizualnego polepszenia parametrów wody. Niestety, przypuszczam, ze jest to właśnie konsekwencja przedwczesnego wpuszczenia rybek do niedojrzałego akwarium. Może dopiero co zachodzą właściwe procesy w baniaku i tak to wygląda. Choć to co piszę trochę wróżenie. Powiedz może coś o sprzęcie, głownie może o rodzaju filtra w akwarium, jaki jest i mam nadzieje ze pracuje 24h na dobe.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Wszystko zgodnie z przedmówcą :lol:
Proponuję trochę cierpliwości poczekaj jeszcze z tydzien lub dwa przez ten czas nie lej żadnej chemi daj zbiornikowi dojrzec w spokoju
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Mój filtr to standardowy filtr ze sklepu, wewnetrzny AQUA SZUT Super-mini 360. Pracuje na okragło. A może za mało swiatła, mam pokrywe z jedna jarzeniówka 15W ale nie jest to ta jarzeniówka dawana w standardzie, musiałem dokupic jakąś Oceanic Nature.
Pozdrawiam
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

swiatło nie ma nic do tego, pewnie pojawił sie "zakwit" pierwotniaków, to samo z czasem minie, pamiętaj tylko o stałej filtracji i ewentualnie dodatkowym napowietrzaniu
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A czy mogę prosić, żebyś opisał jakie ryby trzymasz w swoim zbiorniku? Bo poza zawczesnym wpuszczeniem ryb, niepotrzebnym stosowaniem chemii i za słabym oświetleniem dodatkowym być może błędem jest niewłaściwa obsada do Twojego Akwarium.

A jeżeli chodzi o klarowność wody to po prostu cierpliwie poczekaj. Nie wlewaj już żadnych środków, a jedynie podmieniaj wodę co tydzień (20%).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Dzis dokupiłem dodatkowy napowietrzacz, i uzbrajam sie w cierpliwośc. Bara moje rybki to, pielęgniczki ramireza i kakadu x5 neony czerwonex6, hokejówki i rodostomusy po 5, a po dnie smigaja 3 kiryski spiżowe i 2 glonojady. Sprzedawca mówił ze to spokojne ryby, i wszystko bedzie Ok, co do ilości i doboru gatunków.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Kurcza poczytałem troche na forum o obsadzie akwarium i coś mi się wydaje że mocno przesadziłem z ilością ryb. Jako poczatkujacy słuchałem sie sprzedawcy:( Niestety narazie nie mam mozliwości ani ich oddania(nie mam komu), ani zwiekszenia zbiornika(planuje to na wiosne,jak dobrze pojdzie). Mam nadzieje że przez to nie jestem skazany na metna wode.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No na pewno jak masz przerybienie skazałeś rybki na wegetację, a co do metnej wody też istnieje takowa mozliwośc. Zbyt duża przemiana materii i filtr nie wyrabia taka niestety możliwośc niestety istnieje. jednakze poki co jak wszyscy Ci pisali czekaj, bo akwa na pewno jest jeszcze nieustabilizowane, po Twoim błędzie z wpuszczeniem rybek.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Witam, narazie stosuje sie do Waszych sugestii,woda jakby sie klarowała powoli, ale podjałem decycje o zmniejszeniu obsady o 15 ryb.Oczywiscie oddaje rybki(nie wyrzuce ich do WC). Mam nadzieje ze juz niedługo bede szczesliwym posiadaczem slicznego akwarium:) C.D.N. :)
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Alleluja :D wracam po weekendzie do domu, sprawdzam jak ojciec opiekował sie akwarium, a tu woda jak ta lala:) czysciutka, i zero zmętnienia:) normalnie od razu szczesliwszy jestem:) Jeszcze tylko w środe moje akwarium opuści połowa załogi i powinno byc jeszcze lepiej:)
Dzieki wielki za wszystkie podpowiedzi:)
Mam pytanie, czy teraz juz mam dodawać bakterie nitrifikacyjne (czy jakos tak) czy juz nie??
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nic nie dodawaj, wszystko sie samo namnoży w odpowiednim czasie. Kontroluj tylko akwa, rób regularne podmiany, odmulaj dno i przede wszystkim utrzymuj odpowiednią obsadą w akwa, a wszytko będzie szło jak najlepiej. Przynajmniej teoretycznie powinno. Powodzenia :)

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ