Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Problem z brudem !!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: Robin 88 »

Witam mam taki nastepujacy problem: Posiadam akwarium 112L i postanowilem zrobic porzadki po 2 miesiecznej przerwie ponieważ mnie nie bylo, wczoraj wymienilem ok. 2/3 wody ale widze ze po wymianie jeszcze plywaja farfocle, drobinki brudu itp. i jak sie tego pozbyc zeby woda byla czysta bo posiadam 2 filtry 1 wewnetrzny zwykly wewnetrzny Aqua flow 2-500L/h dostosowany do akwarii 50-150 L i drugi kubel Fluval 104 i jak sie pozbyc tego syfu ???? Z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi;)))
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Odmulacz kup, albo taki który ma "skarpetkę" czyli zbiera bród (podłącza się go do brzęczyka, jest bardzo tani pok 10 zł) i nie spuszcza wody z akwarium (myślę że to najlepsze rozwiązanie bo nie jesteś uzależniony od podmiany wody i możesz odmulać kiedy tylko zapragniesz :D) , lub jest także odmulacz > wąż z szerszą końcówką który zbiera wodę i bród z akwarium.\
pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

U mnie po wymianie wody też pływają drobinki mułu po akwarium i sie tym nie martwie. Filtr sobie z tym poradzi, musisz tylko poczekać.
Po kilku godzinach woda powinna być czyściutka.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ