POMOCY - PIERWOTNIAK :?:

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Alina
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2006 14:53

POMOCY - PIERWOTNIAK :?:

Post autor: Alina »

Witam, pierwszy raz spotkało mnie cos takiego, woda w moim 25l akwa stała się mętna a ja "mądra" wylałam całą wodę i nalałam świerzej :oops: no i.... po kilku dniach historia się powtórzyła. Pani w sklepie powiedziała ze to pierwotniak i tą zmianą wody to tylko pogorszyłam sprawe, ale w tym czasie moje rybki (a zaczęło się od neonków) zaczęły mieć takie jak podskubane płetwy, nalałm płynu ICHTIOSAN ale niestety.. :cry: moje rybki zdechły jedna po drugiej, najpierw neonki (4 szt.) potem glonojad a na końcu dwa kiryski. Taki zabieg zmiany całej wody powtórzyłam jeszcze raz tylko bez rybek i nic.
W tej chwili jestem po zmianie całego żwiru, kupiłam nowe roslinki, nowy korzeń no i.... po 3 dniach znowu woda stała się mętna, przy czym akwarium jest puste. Wlałam trochę płynu do odkarzania AQUA-KALI (tropical). Na szybach akwa widać taki 0.5 mm białe drobinki, mi to nawet sie wydaje że one się poruszają :? Powiedzcie mi czy przez najblizszy okres 14 dni ten pierwotniak zniknie, co mam zrobić żeby wyleczyć wodę. Grzałkę mam ustawioną na 25 stopni, filtr pracuje non stop i napowietrza puste akwarium.
ODPOWIEDZ