Parka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Arti0078
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2006 16:14

Parka

Post autor: Arti0078 »

No w końcu!!! Moje zeberki połączyły się w parkę!!! :D Samiec z samica maja już miejsce na gniazdo! Pływają ciągle razem, kiedy mogę się spodziewac narybku? Mój samiec nie był jeszcze całkiem czarny wiec jeszcze się nie podniecił! :oops: Czym mogę karmic młode? Proszę o odpowiedz! :D
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Dobre są świeżo wyklute solowce i drobne oczliki (teraz może być ciężko je zdobyć)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
lewy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2006 18:57
Lokalizacja: gniezno

Post autor: lewy »

Z tego co piszesz to młoda i niedoświadczona para.U pielęgnic zdarza się często że pierwsze ikry i młode mogą zostać zjedzone przez rodziców.Co do karmienia młodych to oczywiście artemia,żółtko jaja na twardo ale z tym uważaj,podawaj jednorazowo naprawdę niewielkie ilości(bardzo psują wodę)Myślę że nie zdołowałem cię bardzo tym zjadaniem młodych,ale oczywiście nie musi tak być zawsze.
Arti0078
Posty: 22
Rejestracja: 08 paź 2006 16:14

Odpowiedz

Post autor: Arti0078 »

Tak pogodził bym się z tym ale tylko 1 jedyny raz!!! :lol: A to żółtko jajka to jak bo zbytnio nie kumam ugotowac jajko i żółtko dawac rybkom tak? No wiem ze w małych ilosciach! Dzieki! Ps. Co jeszcze moge im dawac aby urozmaicic im diete?? :roll:

Ach jeszcze jedno bo zapomniałem! Ja ta ikre mam w akwa z innymi rybkami! Nie stanie się nic z narybkiem bo z moich obserwacji wynika ze na 100% ikrze sie nic nie stanie bo samiec z samica barzdzo jej pilnuja! Prosze o odpowiedz!

używaj opcji "zmień", nie pisz posta pod postem. BARA
lewy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2006 18:57
Lokalizacja: gniezno

Post autor: lewy »

Tak jajko musi być gotowane na twardo i podajemy tylko żółtko.Co do innych pokarmów w miarę wzrostu rybek można podawać im rozstarty pokarm suchy a nawet mrożonki też przedtem rozstarte na miazgę.Jeśli chodzi o wychowanie młodych w akwa ogólnym to niestety rodzice napewno nie wychowają 100% potomstwa.Zależne to jest od wielkości akwarium a także od innych jego mieszkańców (ich charakteru,wielkości,ilości)
ODPOWIEDZ