Wyklejenie pokrywy folia alu?

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Wyklejenie pokrywy folia alu?

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Witam. Mam pytanko chciałbym wykleić swoja pokrywę folia aluminiowa żeby lepiej odbijała światło, tylko nie wiem jakim klejem to zrobić żeby nie zaszkodzic. Może ktos obklejał i ma wiedze na ten temat? A może znacie jakies lepsze rozwiazanie?
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Kiedyś wyklejałem pokrywe(drewnianą) folią aluminową, malowałom ją od środka lakierem akrylowym i na mokry lakier kleiłem folie.
Teraz stosuje taką białą folie samoprzelepną, bo jest trwalsza(ale i droższa, ok 10zł/m2) od aluminiowej i do tego łatwo ją wyczysić z glonów.
W moim akwarium ta folia juz jest od 6 lat i nadal wygląda jak nowa(oczywiscie trzebą ją czyscić), natomiast folia aluminiowa po jakimś czasie(ok 2 lat) robiła sie matowa i trzeba było przykleić nową
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyklejenie pokrywy folia alu?

Post autor: McOmega »

Wodnik Szuwarek pisze:Witam. Mam pytanko chciałbym wykleić swoja pokrywę folia aluminiowa żeby lepiej odbijała światło, tylko nie wiem jakim klejem to zrobić żeby nie zaszkodzic. Może ktos obklejał i ma wiedze na ten temat? A może znacie jakies lepsze rozwiazanie?
Ja swoją pokrywę wykleiłem taśma aluminiową którą kupiłem w hipermarkecie Castorama (nie pamiętam na jakim dziale ją kupiłem) .W takiej rolce było 10 m taśmy jej szerokość jak dobrze pamiętam 5 lub 10 cm.Taśma ta ma już z jednej strony klej więc nie masz problemu z klejem.Wyklejanie nie sprawiło większych kłopotów.Spróbuj bo naprawdę warto.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

U mnie świetnie spełniają rolę odbłyśników paski aluminowe od starych żaluzji , może to nie zawsze dostępne ale wiekszość ludzi wymienia takie na rolety itp. wiec czasem można spotkać. Z jednej żaluzji spokojnie można zrobić odbłyśniki pod 2 pokrywy takie około 1 metrowej dlugości, a poza tym dobrze sie czyści.
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Własnie przed chwila poczyniłem zakup, kupiłem w Castoramie na metry folie okleinową samoprzylepną srebrnego koloru, mysle że bedzie dobrze odbijać światło, i do tego jest gładka więc z czyszczeniem tez nie powinno byc problemu :D dzieki za podpowiedzi :)
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 30
Rejestracja: 24 paź 2006 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Wodnik Szuwarek »

Własnie przed chwila poczyniłem zakup, kupiłem w Castoramie na metry folie okleinową samoprzylepną srebrnego koloru, mysle że bedzie dobrze odbijać światło, i do tego jest gładka więc z czyszczeniem tez nie powinno byc problemu :D dzieki za podpowiedzi :)
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuje sie, zarobiony jestem..."
ODPOWIEDZ