Bez preparatów?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Bez preparatów?

Post autor: Peter »

Zamierzam założyć akwarium, nie lejąc do niego żadnych preparatów (oprócz nitriveca). Czy rośliny będą dobrze się czuły bez nawozu i ile musi stać kranówa bez aquatanu (pytam, bo nigdy tak nie robiłem)
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Bez preparatów?

Post autor: jabol »

Peter pisze:Zamierzam założyć akwarium, nie lejąc do niego żadnych preparatów (oprócz nitriveca). Czy rośliny będą dobrze się czuły bez nawozu
te bardziej "proste" rosliny jak nurzaniec i anubias powinny dac sobie rade, ale inne beda glodowac
Peter pisze: i ile musi stać kranówa bez aquatanu (pytam, bo nigdy tak nie robiłem)
zalezy co tam w wodciagach "pan Heniek" dorzuca do wody. jesli nie jest chlorowana to aqutan to zbytek wielki i szkoda kasy. wystarczy ze woda postoi dobe.
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przez wiele lat miałam w akwarium kryptokoryny i zawartki oraz żabienice (niskie) i niczym nie nawozilam. Rosły całkiem dobrze, rozrastały się po całym zbiorniku, a oświetlałam je tylko dwoma zwykłymi żarówkami po 25W (akwa 54l).

Myślę, że to też jest kwestia ryb, bo przecież ich odchody są dobrym nawozem.
Więc jeżeli masz dobrze dobraną obsadę, rośliny powinny rosnąć normalnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja nie stosuje żadnych "uzdatniaczy" prócz torfu, kwasu fosforowego (V) (do zbicia TwW) i rośliny rosną dobrze.

PS. BARA, zwartki to są krytpokoryny ;)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ