Max 100l

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

W przeciwieństwie do większości akwarystów, rybki dla mnie są tylko uzupełnieniem w akwarium.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szczfany lis
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2005 11:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szczfany lis »

a dlamnie akwa bez kolorowych rybek to nie akwa tak samo rybki bez roslin wszystko musi być razem i rzyc w harmoni :D
A imie jego jarosławp 666 mój najczarniejszy sen!!!!!!
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

całkiem spoko ale masz mało efektowne rybki daj cośkolorowego;

Hmmm, Razbory klinowe też są kolorowe. A co masz na myśli, mam tam wsadzić welonkę?
akwa bez kolorowych rybek to nie akwa tak samo rybki bez roslin wszystko musi być razem i rzyc w harmoni
Pierwszy raz słyszę, że kolorowe rybki muszą żyć w harmonii z roślinami, a co powiesz o Malawi lub Tanganice.

Co do kolorowych rybek, nie jestem zwolennikiem robienia cyrku z akwarium, mieszane obsady nie są w moim guście, wystarczy jeden gatunek ryb dennych ,środkowo-górnej strefy oraz ekipa uwielbiająca glony:]
Tak więc jest: 9 Razbor klinowych, 1 Kiryśnik czarnoplamy, oraz 3 Otocinclus-y ( otoski) a wszystko jest uzupełnieniem roślin :]
Na zdjęciu jest jeszcze kosiarka, jak tylko zrobi to co do niej należy wraca do 250 litrów :]

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Moim zdaniem razborki klinowe należą do najpiękniejszych rybek akwariowych. Bardzo ładne akwarium, a najbardziej podoba mi się to, że masz odpowiednią ilość ryb. Gatunków jest tu niewiele, nie ma kotłującej się 'pstrokacizny' jak w większości akwów i przez to uzyskałeś efekt naturalności, a o to przecież chodzi.
Pzdr.
Awatar użytkownika
szczfany lis
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2005 11:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szczfany lis »

malawi i tanganika sa beznadziejne jakas sterta kamieni w akwa totalna kicha ale to tylko moje zdanie a co do kolorowości ryb to chodziło mi oto aby wyróżniały sie wśród roślin bo jak kupisz zielona rybe do zielonych roslin to ja ledwo widac kup neony mieczyki balonowce i takie tam a co do harmoni chodziło mi oto że wszystko musi miec swoje okreslone zadanie w akwa rosliny produkuja tlen ryby wzamian za tlen oczyszczaja dno i zjadaja pasożyty np molinezje a krewetki jedzą glony i o to mi chodziło chyba mnie nie zrozumiałeś :x :? 8)


OSTATNI raz poprawiam błedy ortograficzne w Twoim poscie.Uprzedzam ze za nastepnym razem beda wyciagniete konsekwencje.Owl
A imie jego jarosławp 666 mój najczarniejszy sen!!!!!!
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

kup neony mieczyki balonowce i takie tam
Widzę, że jesteś bardzo uparty. Pisałem już, że nie będę robił cyrku z akwarium, po co mi inne ryby jak już ma Razbory.
Na dodatek chcesz wsadzić mieczyka do 100 litrów.
Ryb w stadzie powinna być odpowiednia ilość, a nie po parę sztuk z każdego gatunku.

w akwa rosliny produkuja tlen ryby wzamian za tlen oczyszczaja dno i zjadaja pasożyty np molinezje a krewetki jedzą glony i o to mi chodziło chyba mnie nie zrozumiałeś.
Wiem, o co ci chodzi, ale co to ma wspólnego z moim akwarium, w nim jest wszystko ok.
Akwa ma już prawie rok, a wygląda jak założone miesiąc temu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Postanowiłem zmienić tło zewnętrzne, oto wyniki:]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ładne tło .Moim zdaniem lepiej wyglada twoje akwa.A co do poprzednich wypowiedzi musze przyznac ze podziwiam Twoja "wizje" swojego małego podwodnego swiata.Jest 9ona napewno blizsza naturze niz przerybione akwarai.;Ale ja jak widze jakies piekne ryby czasem nie potrafie sie oprzec :P
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

a jak widze jakies piekne ryby czasem nie potrafie sie oprzec
Też tak mam, ale po chwili dochodzę do wniosku ze jeden gatunek wystarczy, a z Razborami nie mam co zrobić ( jeżeli by była zmiana obsady).

Kiedyś miałem akwaria ogóle i z praktyki wiem, że im więcej miałem kolorowych ryb, tym mniej mi się to podobał. ( Chwilowy zachwyt, a potem niesmak).

To tak jak ze słodyczami im więcej jesz naraz, tym zaczynają mniej smakować, poczym nie możesz na nie patrzeć.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiesz piszesz tu o kolorowych rybkach,ja majac sklep wiem ze własnie one najlepiej sie sprzedaja to fakt,ale dla mnie piekno ryby to nie tylko wyglad.Ostatnio cos mi odbiło i stwierdziłem ze bede hodował w domu zbrojniki które pewnie dla wiekszosci akwarystów ladne nie sa przeciez :wink: ale masz racje,ładne ba nawet piekne akwarium to nie tylko ryby ale tez harmonia.No nic odbieglismy troszke od tematu.
:)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Pisząc o kolorowych rybkach, od których można dostać oczopląsów miałem na myśli obsady mieszane. Nie ma nic brzydkiego w akwarium z jedną obsadą kolorowych rybek, ale większa ilość różnych gatunków doprowadza mnie do szaleństwa. Może być stadko mieczyków, czy neonów lub innych jakichkolwiek bardziej, lub mniej kolorowych ryb, ale z umiarem:]

Co do zbrojników niebieskich to mogę powiedzieć że to jedna z ładniejszych ryb, gdyby nie jego duży terytorializm i znikomy udział w tępieniu glonów (zwłaszcza w starszym wieku, jako młody sprawdza się dość dobrze), zająłby czołowe miejsce w moim zbiorniku.

Jak już zauważyłeś troszkę zeszliśmy z tematu , wiec ten watek uważam za zamknięty, bynajmniej w tym temacie :]
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Przybyło razborek :]

Post autor: Max »

Z dniem dzisiejszym przybyło 5 razbor klinowych w razborolandii, teraz jest już 14 sztuk i tak pozostanie:]

Obrazek[/list]
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

No fajnie wszystko rośnie :D
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Co powiecie na takie rozmieszczenie roślin? Przesadziłem parę żabienic na tył akwa a z przodu posadziłem kryptokoryny ok. 15 sztuk ( niektóre sa małe i i nie dają takiego efektu)
Na pierwszy rzut oka zrobiła się większa przestrzeń, w której razbory szaleją :]


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Takie rozmieszczenie jest OK, roślinki jeszcze troche podrosną, zgęstnieją i będzie spox :wink:
ODPOWIEDZ