[180 l]Obsada dla aquarium

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

[180 l]Obsada dla aquarium

Post autor: kama84 »

Prosiłabym o pomoc w obsadzie dla mojego aquarium W92 x H128 x D41cm z góry dziękuje za pomoc :aniolek
P.S Prosiłabym o podawanie łacinskich nazw gatunków(mieszkam w UK i polskie nazwy niewiel będą mówiły sprzedawcy)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

co to W, H i D?
Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: kama84 »

Wymiary to 128x41 wysokosc 92 jak na foto
Załączniki
2.jpg
2.jpg (10.77 KiB) Przejrzano 429 razy
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Wydaje mi sie, ze to wymiary szafki :?: Nie Akwa!
Lub co bardziej prawdopodobne Wysokosc calkowita - 128cm szerokosc 41cm i dlugosc akwa 91 cm.
Wiec w 180L to mozna naprawde juz kombinowac :wink: Napisz prosze jaki biotop sie Tobie podoba... bedzie nam latwiej dobrac obsade do Twojego akwa.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: kama84 »

Hejka po przejrzeniu paru ksiazek zdecydowalam sie na ameryke:-) Z góry dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Hmm skoro akwarium jest sporych rozmiarów to proponuje je obsadzić pielęgnicami z Ameryki

Mam na myśli pielęgnice ramirezy z łacińska Microgeophagus ramirezi Ameryka Południowa, pielęgniczki kakadu zwane z łacińska Apistogramma cacatuoides Ameryka Południowa, akarka paskowana z łacińska zwana Nannacara anomala. Podałem tylko kilka przykładów pielęgnic, do tego jakieś denne rybki jako służba sanitarna np: glonojad z łacińska zwany Ancistrus aff. rybki z rodziny otocinklus zwane potocznie otoskami. Tylko pamiętaj, żeby nie doprowadzić do przerybienia, z roślin proponuje np żabienice, zwartki, nurzańce, skrzydłowiście. Tyle o de mnie.
Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: kama84 »

Dzisiaj pojawiły się roslinki:-) W pobliskim sklepie z Ameryki sa nastapujace rybki:Cardinal Tetra(Paracheirdon axelrodi),Buenos Aires Tetra(Hemmigramus caudovittatus),Glowlight Tetra(Hemmigramus erythrozonus),Red-nosed Tetra(Hemigrammus rhodostomus)Flame Tetra(Hyphessobrycon flammeus),Black Phantom tetra(Megalamphodus megaloptrus)Emperor Tetra(Nematobrycon palmeri),Neon Tetra(Paracheirodon innesi),X-ray fish(Pristella maxillaris),Angelfish(pterophyllum scalare)Bronze Corydoras(Corydoras aenus),Glass Catfish(Kryptopterus bicirrhus),Black Molly(Poecilla hybrid), Guppy(Poecillia reticulata) byłabym wdzieczna gdyby ktos pomógł mi skapletowac obsadę dla mojego aqua.Z góry dziekuje
Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: kama84 »

RoslinkiObrazek[/img]
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Niestety nie znam łacińskich nazw rybek, podaj polskie to będzie mi łatwiej a swoje propozycje już podałem wyżej.
Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: kama84 »

Znalazłam wykaz łacinski na http://akwa-mania.mud.pl/ryby/wykazlacinski.html i juz podaje:
Neon Czerwony,Zwinnik ogonopręgi,Zwinnik jarzeniec,Zwinnik czerwonousty,Bystrzyk czerwony.Barwieniec czarny,Cesarska tetra,Neon innesa,Pristella maxillaris-brak polskiej nazwy foto na http://www.aquafish.spb.ru/Axelrod/Body ... ar,Kirysek spizowy,Sumik szklisty,Gupik Dzieki
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Chmm myślę, że z tych rybek doskonale możesz wybrać obsadę do swojego akwarium. Tylko pamiętaj, że neony to ryby typowo ławicowe i należy kupić ławicę tych rybek. Z pozostałych też śmiało możesz dodać po kilka sztuk, i do tego rybki denne i wystarczy. Tylko zwróć uwagę, aby nie było przerybienia, inaczej rybki i akwarium będzie się źle rozwijało. Będzie po prostu mało tlenu.
Awatar użytkownika
kama84
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2006 20:30
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: kama84 »

Dzieki za odp :-)Prosilabym "liczbowo" ile sztuk mozna trzymac zeby rybki czuly sie dobrze czyli konkretnie ile neonkow zwinnikow itp bo ciezko mi zdecydowac sie samej
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

proponuje 8-12 tetra cesarska, 6-8 kirysek spiżowy,dodał bym równierz 2 zbrojniki niebieskie ale widze nie masz ich na liście, oczywiście to nie kompletna propozycja ale co do reszty obsady może niech ktoś coś doda, może pielęgniczki jakieś ?
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Myślę, że z 12 sztuk neonów innesa możesz dać oraz czerwonych, do tego z 5 -6 rybek z rodziny otocinklus, z kirysów też kilka sztuk, lubią one żyć w grupach, w zasadzie każdy gatunek rybek lepiej czuje się w większej grupie współplemieńców. A wracając do kirysów, proponuje z 4-5 sztuk tych osobników, mogą to być spiżowe, pstre, albinosy, podaje tylko przykłady kirysowatych.
ODPOWIEDZ