[240l] ogolne Myśl nad małą zmianą obsady

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

[240l] ogolne Myśl nad małą zmianą obsady

Post autor: Kaper »

Kiedyś w akwa miałem :
4x skalar
3x zbrojnik niebieski
15x neon innesa
4x gupik
8x kirys panda

A Dzisiaj mam :
3x skalar
2x zbrojnik niebieski
15x neon innesa
5x gupik
8x kirys panda

I chciałbym zamienić 1 skalara, ponieważ jest dręczony przez 2 pozostałe na jakieś inne rybki. Chciałbym kupić zamiast tego skalara: parkę molinezji (czy to prawda, że do niej trzeba troszkę zasolić wodę:?:) lub parkę prętnika karłowatego lub parkę prętnika niebieskiego


zmień temat według zasad regulaminu dzialu OBSADY. BARA
Ostatnio zmieniony 17 lis 2006 8:22 przez Kaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie ma ryb o nazwie Polinezja :D

Podaj parametry zbiornika: litraż, sprzęt. Bez tego nikt nie będzie z stanie Ci nic podpowiedzieć.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

BARA wiem że nie ma tylko Word mi zmienił nazwę jak sprawdzałem poprawność ortograficzną :)

No więc mam akwa 240l filtr Tetra tec Ex1200, grzałkę Tetra tec Ht 300, Oświetlenie standard pokrywa 2x 30W
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

zmień temat według zasad regulanimu Działu Obsady.

Ja bym dodała parkę molinezji żaglopłetwych, ale poczekaj na posty innych userów.

tak, molinezje lubią wody słonawe, ale nie koniecznie trzeba im od razu solić. Poczytaj trochę na temat solenia akwarium i na temat wymagań molinezji.

Jak na akwarium 240l masz bardzo, bardzo słabe oświetlenie!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Najpierw to ja bym polepszył oświetlenie Bara ma rację standard to troszkę za słabe na taki litraż, a przeważnie zawsze akwaryści wymieniają jarzynówki na mocniejsze, tylko zwróć uwagę jakie rośliny masz i pod nie zwiększ oświetlenie. Molinezje to dobry wybór, a jest parę ich odmian np: black moly, żagłopłetwe, ale one wymagają troszkę więcej uwagi niż pozostałe rasy molinezji, są też molinezje balonowe, sam je miałem i z powodzeniem mi się kociły, ale te są genetycznie wyhodowane. Możesz dać np zmienniaki plamiste lub wielobarwne lub mieczyki Hellera. Co do prętników planujesz ich rozród? Jeżeli tak to w ogólnym nic się nie utrzyma, nawet gniazdo. Mam pytanie czy te skalary nie gonią ci czasem małych rybek, neonków, pytam, bo to ich cecha.
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

Matrix one ganiają tylko tego skalarka, a co do rozrodu to jak sie uda to sie uda,a jak nie to nie przecierz rybki nie są tylko poto hodowane by je rozmnażać, co nie :?:
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Acha rozumiem, to trzeba go jakoś odseparować lub wydać. No rybki hoduje się nie tylko w celu ich rozmnażania.
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

BARA pisze:Jak na akwarium 240l masz bardzo, bardzo słabe oświetlenie!
A jakie powinienem mieć :?:

I co jakie rybki bym mógł dodać zamiast skararka :?:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ogólnie stosuje się przelicznik 0,5 W/ litr, więc powinineś mieć oświetlenie ponad 100W.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ