Pretnik karlowaty - wicienie/nicienie METRONIDAZOL

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Pretnik karlowaty - wicienie/nicienie METRONIDAZOL

Post autor: SnoozE »

Od jakiegos czasu moj pretnik chowa sie i jego odchody maja po 10cm nitkowate "przezroczyste" - taki sluz. Wydaje mi sie ze sa to wicienie albo nicienie. Zastanawiam sie czy podanie do pokarmu 0,5 tabletki metronidazolu wystarczy - przez jaki czas podawac metro w pokarmie ? Czy ewentualnie musze go dawac do wody ewentualnie w jakim stezeniu ? Troche obawiam sie dodawania do wody gdyz mam krewetki amano... Skalary tez czasami miewaly taki sluz ale im jakos przeszlo...paletka czuje sie dobrze.
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Masz rację, to są jednak winienie, a dokładnie winienie jelitowe. Ten kał na to wskakuje. Oby tylko choroba nie przeszła na pozostałe ryby. Czy ryby cierpią na brak apetytu? Są strachliwe. Trzeba będzie podwyższyć temperaturę powoli o 1 stopień. I rzecz jasna leczyć. Proponuje zastosować Sera baktopur direct lub sera bakto tabs. Daje ci również linka do tej choroby, polecam się zapoznanie z nią.

http://www.pmp.p-net.pl/biologia/wiciowce_jelitowe.htm
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

Ok dzieki ale ja mam METRONIDAZOL z tego co wiem to antybiotyk i w miare malo szkodliwy - nie niszczy bakterii odpowiedzialnych za filtracje w akwa. Tylko nie wiem jak go najlepiej podawac.
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
ODPOWIEDZ