pytnko o korzen

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pebo
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2006 12:24

pytnko o korzen

Post autor: pebo »

mam pytanko bo mam taką fajną gałeż wisni i jest obkorowana i wygotowana była dobrze zasuszona czy moge ja wstawic do akwarum??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gałęzi i korzeni drzew owocowych raczej do akwarium nie polecam ze względu na możliwość puszczania soków.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
pebo
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2006 12:24

Post autor: pebo »

hm no ale co moze zmetlic wode czy zaszkodzic rybom coprawda moze go juz ze 2 tygodnie predzej 2 razy wygotowywałem w solance i tak lezy w tej wodzie i woda czyscutka
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

Korzeni i gałęzi z drzew owocowych nie poleca się z powodu żywicy jaką zawierają, jadnak naprawde dobrze przygotowany korzeń czyli solidnie wygotowany, bez resztek żywicy, i naprawde mocno zasuszony przed namoczeniem, można sie pokusić o włorzenie takiego. Sam mam długi czas korzenie dwa z brzoskwini i nie szkodzą rybą ani nie wpływają na wodę.
pebo
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2006 12:24

Post autor: pebo »

no to wiesz jest jakies rozwianie wygotuje go poraz drugi w solance i zobacze powinien nic nie zrobic!!!
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

najpierw upewnij się czy jest dobrze wysuszony i czy nie ma już żadnych soków w nim, a potem to nie po raz drugi tylko po raz 10 lub i więcej, jak pisałem naprawde trzeba dobrze przygotować taki korzeń a i tak wkładasz go na własne ryzyko do akwa, w moim przypadku się udało.
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Post autor: maryoosh71 »

Jak znam życie po pewnym czasie pokryje się galaretowatym nalotem.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
Zenon Zawodowiec
Początkujący pomocnik
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2006 11:00
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Zenon Zawodowiec »

i pokryje się , u mnie tak było , jednak nalot sam zszedł po około 3 tygodniach , jak do tej pory wszystko cacy jest
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Ja w moim zbiorniku mam korzonki z jabłoni i jestem z nich w pełni zadowolony(glonojady też)
Nalotu nigdy żadnego nie było
Dobrze spreparowany nie będzie szkodził
Airgun H... :-P
ODPOWIEDZ